MADRYT: Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3.

Ula Radwańska lepsza od Chakvetadze

Urszula Radwańska pokonała w meczu pierwszej rundy US Open Rosjankę Annę Chakvetadze.

U. Radwańska66
M. Chakvetadze33

W pierwszej partii Ula była lepsza od dwa przełamania od Rosjanki i zwyciężyła 6:3. Set trwał 28 minut, stosunek wygranych piłek 30 do 20 dla Polki.

Drugą partię Ula rozpoczęla od wygrania swojego podania (1:0). Ale w 3. gemie została przełamana (1:2). W kolejnym wywalczyła re-breaka (2:2).

Kolejne gemy dla serwujących (4:3). Ula zdobywa breaka (5:3) i serwuje na mecz. Pierwszą z dwóch piłek meczowych Polka kończy seta 6:3 i cały mecz.

Rywalką Urszuli w kolejnej rundzie będzie Hiszpanka Lourdes Dominguez Lino.