Polski Tenis

WYNIKI

MAIA: Taberner - Kovalik 7:6 (3), 6:1; P. Sousa - Coppejans 6:2, 3:6, 6:1; Zapata Miralles - Laaksonen 6:2, 3:6, 6:4; Ajdukovic - A. Arnaboldi 6:3, 6:0; CAMPINAS: Carballes Baena - Safwat 6:4, 1:6, 6:0; Meligeni Rodrigues Alves - Tabilo 7:5, 6:1; Galan - Popko 6:3, 6:3.

Ula Radwańska pokonała Flipkens

Urszula Radwańska wygrała z Kirsten Flipkens w pierwszej rundzie eliminacji turnieju w Dubaju.

U. Radwańska 7 6
K. Flipkens 6 2

Ula już w pierwszym gemie przełamała Belgijkę (1:0), ale nie zdołała utrzymać podania (1:1). Trwa seria breaków (2:2).

Serwisową niemoc jako pierwsza przełamała Flipkens (2:3). Także Radwańska zdobyła gema przy własnym podaniu (3:3).

Kolejne gemy również dla serwujących (6:6), choć Urszula musiała bronić piłki setowej.

Tie-break: 1:0 (minibreak dla Uli), 2:0, 3:0, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2, 5:3, 5:4, 5:5 (reminibreak po podwójnym błędzie Radwańskiej), 6:5, 7:5 (minibreak).

Początek drugiej partii to gemy dla podających (2:1). W czwartym Polka przełamała rywalkę (3:1), która odpowiedziała natychmiast rebreakiem (3:2).

Seria przełamań trwa. Urszula po raz drugi odebrała serwis Belgijce (4:2) i dołożyła własnego gema (5:2). Trzecim breakiem zakończyła seta (6:2) i całe spotkanie.

Radwańska w drugiej rundzie zagra z Chinką Shuai Zhang (92).


Polka (202 w rankingu WTA) wróciła do pełni sił po urazie kręgosłupa, który odnowił się jej w Melbourne w trakcie kwalifikacji Australian Open.

Przed startem w Dubai Duty Free Tennis Championships trenowała w Krakowie. Czuje się na tyle dobrze, że postanowiła spróbować swoich sił w dobrze obsadzonych eliminacjach.

Wyniki

Pierwsza runda: Pavlyuchenkova – Diatchenko 6:4, 6:3; Camerin – Kondratieva 4:6, 6:1, 6:2; Shuai Peng – Henke 6:1, 6:0; K. Bondarenko – De Lattre 6:1, 6:0; Morita – Sfar 6:2, 6:4; Manasieva – Vrljic 6:2, 6:4; Niculescu – Kutuzova 6:2, 6:2; Z. Kucova – A. Spears 6:3, 6:7 (4), 6:1; Barrois – Uhlirova 6:1, 6:0; Malek – Nara 7:6 (5), 2:6, 6:3; Scheepers – Kustova 6:1, 3:0 i krecz Daryi; Brianti – Al Nabhani 6:4, 6:3; U. Radwańska – Flipkens 7:6 (5), 6:2; Shuai Zhang – Poutchek 7:5, 6:0; Paszek – Grandin 6:3, 6:4; Llagostera Vives – Ungur 4:6, 6:2, 6:2.

Druga runda: Pavlyuchenkova – Camerin; Shuai Peng – K. Bondarenko; Morita – Manasieva; Niculescu – Z. Kucova; Barrois – Malek; Scheepers – Brianti; U. Radwańska – Shuai Zhang; Paszek – Llagostera Vives.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności