MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Sabalenka - M. Andreeva 6:1, 6:4; Rybakina - Putintseva 4:6, 7:6 (4), 7:5; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Ula Radwańska przegrała z Tomljanović

Urszula Radwańska uległa17-letniej Chorwatce Ajli Tomljanović w pierwszej rudzie eliminacji turnieju w San Diego (korty twarde, 700 tys. $).

U. Radwańska21
A. Tomljanović66

Ula rozpoczęła ostrożnie. Przegrała pierwszego gema przy własnym podaniu (0:1) i przy serwisie rywalki (0:2). Polka obroniła trzy breakpointy i otworzyła konto w pierwszym secie (1:2).

Radwańska gra coraz odważniej. Zmarnowała jednak dwie szanse na rebreaka (1:3). Po chwili, po raz drugi straciła podanie (1:4). Urszula przegrała pierwszego seta (2:6).

Radwańska nadal zbyt rzadko trafia pierwszym podaniem. Przeciwniczka zdobywa breaka (0:1). Następne gemy bez przełamań (1:3).

Drugi break przesądził praktycznie losy meczu (1:4). W drugiej partii Ula uległa rywalce 1:6.

……………..

Polka (163 miejsce w rankingu WTA) wróciła na kort po ponad półrocznej przerwie. Długo leczyła uraz kręgosłupa. Zdolna rywalka to 164 rakieta świata. Przed rokiem była czwartą juniorką świata.

Pierwsza runda: Arn – Tan 6:0, 6:3; Stephens – Herring 6:1, 6:3; Vandeweghe – Urbina 6:2, 6:1; Mattek-Sands – Boserup 6:4, 6:4; Hampton – Date Krumm 6:2, 7:6 ; Spears – Lisjak 6:4, 6:3; Amanmuradova – Sema 6:2, 6:1; Scheepers – Luzhanska 6:3, 4:6, 6:0; Kudryavtseva – Riske 6:3, 6:4; A. Tomljanović – U. Radwańska 6:2, 6:1; S. Perry – Krajicek 6:3, 6:1; Craybas – Kinard 6:3, 6:0; Savchuk – Morita 7:6, 6:2; Brengle – Larcher de Brito 6:3, 6:4; Lucić – Stevenson 7:6, 7:6; Nara – Castano 6:0, 6:3.

W turnieju głównym wystąpi Agnieszka Radwańska.