MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Ula Radwańska uległa Tatishvili

Urszula Radwańska przegrała z Gruzinką Anną Tatishvili w pierwszej rundzie eliminacji Australian Open.

U. Radwańska620
A. Tatishvili466

Ula znakomicie rozpoczęła spotkanie. W pierwszym gemie z trudem utrzymała podanie (1:0), ale w drugim przełamała rywalkę (2:0).

Gruzinka wygrała gema (3:1), aby w następnym wywalczyć rebreaka (2:3). Radwańska odpowiedziała natychmiast drugim breakiem (4:2).

Kolejne gemy dla podających (5:3). Anna obroniła piłkę setową i po raz drugi odrobiła straty (5:4). Tatishvili nie utrzymała podania. Ula wygrała pierwszą partię (6:4).

W trzecim gemie drugiego seta Radwańska dała się przełamać (1:2), a w następnym nie wykorzystała szansy na szybkiego rebreaka (1:3). Czwarty z rzędu gem Gruzinki (1:4).

Ula odrobiła stratę jednego breaka (2:4), ale błyskawicznie po raz kolejny straciła podanie (2:5). Przegrała drugą partię (2:6).

Fatalny start Radwańskiej w decydującym secie. Nie utrzymała serwisu (0:1). Zmarnowała też dwa breakpointy (0:2). Anna ma już na koncie podwójne (0:3) i potrójne przełamanie (0:5).

Urszula obroniła jedną piłkę meczową, ale drugą przeciwniczka już wykorzystała (0:6).

Polka (193 w rankingu WTA) trafiła na rozstawioną z numerem dwunastym rywalkę. Gruzinka ma prawie 21 lat. W 2006 roku była 19. juniorką świata.

W klasyfikacji seniorek zajmuje obecnie 132. pozycję (najwyższą w karierze). Anna urodziła się w Tbilisi, ale mieszka i trenuje w Boca Raton an Florydzie.