MONACHIUM ATP 250: Fritz - Garin 6:3, 6:4; Struff - Auger-Aliassime 7:5, 6:4; BUKARESZT ATP 250: Fuscovics - Tabilo 6:4, 6:4; Navone - F. Cerundolo 5:7, 6:4, 7:5; OEIRAS WTA 125: Lamens - Mladenovic 4:6, 6:0, 6:0; Tauson - Pera walkower.

Ula Radwańska w finale!

Urszula Radwańska wygrała z Kristiną Barrois w półfinale turnieju w Ismaning.

U. Radwańska666
K. Barrois744

Polka wygrała pierwszego gema w meczu przy własnym podaniu (1:0). Kolejne dwa gemy także dla serwujących (2:1). W czwartym Ula uzyskała breaka (3:1).

Powiększyła przewagę, choć rywalka miała cztery szanse na przełamanie powrotne (4:1). W siódmym gemie Kristina zdobyła rebreaka (4:3), a po chwili wyrównała stan pierwszej partii (4:4).

Radwańska przełamała złą passę (5:4). Barrois nadal jest skuteczna (5:5), łatwo przełamała Polkę (5:6). Ula się nie poddała. Odrobiła straty (6:6).

W tie-breaku Polka przegrała 4:7. Od stanu 3:2, przeciwniczka przejęła inicjatywę.

Kristina w drugim gemie drugiego seta przełamała Urszulę (0:2). Ta szybko zrewanżował się jej rebreakiem (2:2). I po raz kolejny odebrała podanie Niemce (3:2).

Czwarty gem z rzędu Uli (4:2). Kolejne dwa – w tym rebreaka – zdobyła Barrois (4:4). Polka znów lepsza o przełamanie (5:4). Obroniła trzy breakpointy i wygrała drugą partię (6:4).

W trzecim secie gemy dla podających do stanu 4:4, choć Ulka musiała bronić pięciu breakpointów, zmarnowała też szansą na breaka. W dziewiątym gemie Radwańska uzyskała ważne przełamanie (5:4).

Kristina miała dwie okazje, aby odrobić straty. Polka wygrała cztery akcje pod rząd. Wygrała w trzeciej partii (6:4).

W finale zagra z Czeszką Andreą Hlavackovą, która w pierwszej rundzie pokonała Magdę Linette. Początek spotkania około godz. 15.30-16.

29-letnia Barrois była faworytką zawodów. Zajmuje 77 miejsce na świecie, a w tym sezonie była już nawet 65.

Jej największy tegoroczny sukces to finał imprezy w Strasbourgu, w którym przegrała z Marią Szarapową. Bardzo dobrze spisywała się także w challengerach.

Przed rokiem w pierwszej rundzie US Open pokonała Ulę 6:4, 6:4.

Półfinały: U. Radwańska – Barrois 6:7 (4), 6:4, 6:4; Hlavackova – Malek 6:3, 6:1.