MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

US Open 2011 – Matkowski i Fyrstenberg w finale!

Polscy tenisiści awansowali do finału gry podwójnej US Open.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski w półfinale wygrali z Rohanem Bopanną i Aisamem Qureshim.

FYRSTENBERG/MATKOWSKI – BOPANNA/QURESHI 6:2, 7:6 (4)

Znakomity początek Polaków. Przełamali Hindusa w pierwszym gemie (1:0). Utrzymali podanie (2:0). Odebrali serwis Pakistańczykowi (3:0).

Rywale otworzyli konto w pierwszym secie (4:1). Biało-czerwoni wygrali pierwszą partię (6:2).

W drugim secie gemy tylko dla serwujących (6:6). W tie-breaku Matka i Fryta szybko zdobyli minibreaka (1:0). Utrzymali go do końca rozgrywki. Smecz Marcina dał zwycięstwo (7:4) i awans do finału.

Hindus i Pakistańczyk dokończyli dziś ćwierćfinałowy mecz z Brytyjczykami Colinem Flemingiem i Rossem Hutchinsem 7:5, 2:5, 7:5. Przed rokiem w Nowym Jorku dotarli do finału. Wspólnie wygrali dwa turnieje ATP Tour. Polacy zagrają o tytuł z Austriakiem Jurgenem Melzerem i Niemcem Philippem Petzschnerem.