MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

US Open 2013 – awans Agnieszki, przegrana Uli

Agnieszka Radwańska odniosła drugie zwycięstwo w wielkoszlemowym US Open 2013.

Krakowianka (4 w rankingu WTA) jest rozstawiona z 3. W Nowym Jorku w poniedziałek pokonała Silvią Soler-Espinosą (69) 6:1, 6:2.

Dziś Polka wygrała z Hiszpanką Marią-Teresą Torro-Flor (103) 6:0, 7:5. W pierwszym secie zwyciężyła po 21 minutach.

W drugiej partii Iśka dwa razy była gorsza o breaka (0:1, 2:3). Szybko odrabiała straty (1:1, 3:3). Odebrała podanie rywalce po raz kolejny (5:3).

Nieskutecznie serwowała na mecz (5:4). Hiszpanka doprowadziła do wyrównania (5:5). Zdołała obronić tylko dwie piłki meczowe. Przy trzeciej Radwańska zakończyła seta (7:5) i cały pojedynek.

W trzeciej rundzie Agnieszka zagra w piątek z Rosjanką Anastazją Pavlyuchenkovą (33).

Urszula Radwańska (38) pokonała Rumunkę Irinę-Camelię Begu (74) 6:1, 6:3.

W drugiej rundzie przegrała wyrażnie z Amerykanką Sloane Stephens (16) 1:6, 1:6 po zaledwie 58 minutach. Zawodniczka z USA dominowała na korcie.

Ula nie miała ani jednej szansy na przełamanie Sloane. Sama straciła podanie pięć razy.