MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

US Open 2013 – zwycięstwa sióstr Radwańskich

Dwie Polki walczyły w pierwszym dniu głównej części wielkoszlemowego US Open 2013.

Agnieszka Radwańska (4 w rankingu WTA) jest rozstawiona z 3. W Nowym Jorku zabrakło bowiem światowej trójki – Rosjanki Marii Sharapovej.

Na Arthur Ashe Stadium 24-latka z Krakowa wygrała z dwa lata starszą Hiszpanką Silvią Soler-Espinosą (69) 6:1, 6:2. Przed rokiem w Miami triumfowała w identycznych rozmiarach.

W pierwszej partii Polka szybko uzyskała podwójnego breaka (2:0, 4:0). Skutecznie serwowała na seta (6:1). Hiszpanka dobrze rozpoczęła drugą odsłonę (0:2). Radwańska zdobyła jednak sześć kolejnych gemów (6:2).

Kolejną rywalką Agnieszki będzie w środę o godz. 17 Hiszpanka Maria-Teresa Torro-Flor (103).

Urszula Radwańska (38) pokonała Rumunkę Irinę-Camelię Begu (74) 6:1, 6:3. Zrewanżowała się jej za przegraną z poprzedniego sezonu w Taszkiencie 3:6, 3:6.

Ula znakomicie spisała się w pierwszej partii, w której dwa razy przełamała Rumunkę (3:1, 5:1). W drugim secie Polka szybko uzyskała breaka (1:0), ale jedyny raz w meczu nie utrzymała podania (1:1).

Kluczowe okazało się przełamanie w długim, siódmym gemie (4:3). Następny break dał Radwańskiej seta (6:3) i mecz.

W drugiej rundzie Urszula spotka się z Amerykanką Sloane Stephens (16).