ROUEN WTA 250: Linette - Jacquemot 7:5, 6:1; Stephens - Stearns 1:6, 6:1, 6:3; Pliskova - P. Kudermetova 7:5, 1:6, 7:5; M. Andreeva - Podoroska 6:1, 6:3; STUTTGART WTA 500: V. Kudermetova -  Krejcikova 5:7, 6:4, 6:4; Badosa - Shnaider 6:3, 6:4; Vickery - Sasnovich 7:6 (2), 7:5; BARCELONA ATP 500: Bautista Agut - Safiullin 6:3, 7:6 (8); Trungelliti - Ajdukovic 6:2, 7:6 (3); Nakashima - Evans 7:6 (5), 6:2; Diaz Acosta - Rincon 6:1, 6:4; Hardt - Landaluce 2:6, 6:4, 6:3; Mayot - Cachin 7:6 (5), 2:6, 6:3; A. Muller - Ramos-Vinolas 7:6 (4), 6:0; Ofner - Kotov 5:7, 6:3, 6:2; Arnaldi - Cazaux 5:5 i krecz Francuza; Nys/Zieliński - Baez/Etcheverry 6:1, 6:3; BUKARESZT ATP 250: Navone - Daerderi 6:2, 6:3; Seyboth Wild - Nardi 6:3, 6:7 (5), 7:6 (2); Rinderknech - Gaston 6:7 (6), 6:4, 7:5; Coria - Bonzi 6:4, 6:2; MONACHIUM ATP 250: Moro Canas - Thiem 6:4, 6:4; Molleker - Passaro 6:4, 6:2; Draper - Kopriva 6:1, 5:7, 6:4; Michelsen - Rehberg 7:6 (2), 6:3; OEIRAS WTA 125: M. Jorge - A. Santos 6:2, 7:5; Pera - Sharma 1:2 i krecz Australijki.

US Open – Radwańska i Hantuchova w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska walczy w turnieju gry podwójnej w US Open.

Polka wraz ze Słowaczką Danielą Hantuchovą zwyciężyły w pierwszym pojedynku z parą numer siedem – Chinkami Shuai Peng i Jie Zheng 6:0, 4:6, 6:4.

W drugim meczu pokonały Niemki Kristinę Barrois i Annę-Lenę Groenefeld 3:6, 6:2, 6:0.

Na dobry początek meczu dziewczyny wygrały podanie (1:0). Niemki swój serwis wygrały bez straty punktu (1:1). W trzecim gemie Polka i Słowaczka obroniły sześć breakpointów. Uległy jednak rywalkom przy siódmym (1:2).

W kolejnej fazie seta bez przełamań (2:3), (3:4). W ósmym gemie Agnieszka i Daniela zmarnowały break point (3:5). Przegrały pierwszego seta (3:6).

W pierwszym gemie drugiego seta nasza para miała trzy piłki na przełamanie z rzędu. Mimo to nie udało się jej wygrać tego gema (0:1). W końcu jednak przełamały rywalki (2:1).

Aga i Daniela wciąż utrzymują przewagę breaka (4:2). Dołożyły drugie przełamanie i serwują po wygraną w secie drugim (5:2).

Polkom udało się wygrać drugą partię (6:2). O awansie do trzeciej rundy zadecyduje nie jak w turniejach WTA supertie-break, ale kolejny set.

Bardzo dobry początek decydującego seta – przełamanie (1:0). Polka i Słowaczka idą jak burza, dorzuciły kolejne przełamanie (3:0). W gemie czwartym broniły trzech breakpointów, jednak udało im się wygrać podanie (4:0).

Kolejne przełamanie i set wygrany do zera (6:0).

W trzeciej rundzie Aga i Daniela wygrały z Rosjankami Ałłą Kudryavtsevą i Ekateriną Makarovą 6:3, 4:6, 6:2.

Polka i Słowaczka wywalczyły breaka w drugim gemie (2:0). Rywalki odrobiły straty (2:2). Nasza para ponownie przełamała Rosjanki (5:3) i wygrała pierwszą partię (6:3).

Aga i Daniela drugiego seta rozpoczęły od odebrania podania przeciwniczkom (1:0). Natychmiast straciły przewagę (1:1). Po zaciętym gemie Radwańska i Hantuchova znów lepsze o breaka (2:1).

Rywalki wyrównał stan seta (3:3) i zdobyły breaka (3:5). Aga i Daniela odrobiły stratę (4:5), ale po raz trzeci nie utrzymały podania (4:6).

W decydującej odsłonie meczu Polka i Słowaczka przełamały Rosjanki (2:1). Dołożyły drugiego breaka (4:1) i wygrały (6:2).

W 1/4 finału zagrają z Włoszkami Sarą Errani i Robertą Vinci.

Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska w pierwszej rudzie uległy Amerykankom 17-letniej Jessice Peguli i 15-letniej Taylor Townsend 2:6, 3:6.

Partnerką deblową Urszuli Radwańskiej miała być Yanina Wickmayer. Dziewczyny musiały wycofać się z rywalizacji z powodu kontuzji Belgijki.