MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

US Open – wygrana Uli, Magda odpadła

Polki grają w eliminacjach US Open 2011.

Urszula Radwańska (116 w rankingu WTA) awansowała do drugiej rundy. Pokonała Niemką Annę-Lenę Groenefeld (206) 6:3, 6:2.

W pierwszej partii Ula szybko straciła podanie (0:1). W szóstym odrobiła stratę breaka (3:3). Po raz drugi przełamała rywalkę (6:3).

W drugim secie krakowianka dwukrotnie odebrała serwis Niemce (6:2). Kolejną rywalką Uli – w czwartek o godz. 17 – będzie Greczynka Eirini Georgatou (209).

Magda Linette (217) przegrała z Rosjanką Valerią Savinykh (138) 7:6 (2), 4:6, 2:6.

Polka żle rozpoczęła mecz. Dała się przełamać w drugim gemie (0:2). W piątym uzyskała rebreaka (2:3), by stracić podanie po raz drugi (2:4).

Magda ponownie odrobiła straty (4:4). Przełamała Rosjankę (6:5), ale nieskutecznie serwowała na seta (6:6). W tie-breaku Linette zwyciężyła 7:2.

W drugiej partii bez przełamań do stanu (2:2). W piątym Madzia straciła podanie (2:3). W ósmym wywalczyła przełamanie powrotne (4:4).

Niestety, Valeria ponownie odebrała podanie Linette (4:5), która przegrała drugą partię (4:6). W trzecim i piątym gemie decydującego seta Polka straciła serwis (1:4).

Obroniła pierwszą piłkę meczową. Przy drugiej przegrała seta (2:6) i zakończyla start w nowojorskiej imprezie.

ĆWIARTKA POLEK

Pierwsza runda: (8) U. Radwańska – Groenefeld 6:3, 6:2; Georgatou – Kolar 6:4, 4:6, 6:4; Fujiwara – Costas-Moreira 6:1, 6:4; (21) Savinykh – Linette 6:7 (2), 6:4, 6:2.

Druga runda: U. Radwańska – Georgatou; Savinykh – Fujiwara.