MONACHIUM ATP 250: Fritz - Draper 4:6, 6:3, 7:6 (1); BUKARESZT ATP 250: Barrere - Korda 6:4, 6:4; Navone - Seyboth Wild 6:3, 2:6, 7:5; P. Martinez - Kecmanovic 7:6 (4), 3:6, 6:3; OEIRAS WTA 125: Lamens - Falei 6:4, 6:1; Mladenovic - Lepchenko 6:3, 6:4.

Voegele lepsza od Domachowskiej

Marta Domachowska przegrała z Stefanie Voegele w finale halowego turnieju w Bath.

Domachowska752
Voegele676

Voegele łatwo wygrała własne podanie (0:1). Polka z trudem utrzymała serwis (1:1).

Bez przełamań do stanu 4:4. W dziewiątym gemie Marta uzyskała breaka na sucho (5:4). Serwowała na seta.

Stefanie od razu wywalczyła rebreaka, także do zera (5:5). Domachowska nie wykorzystała breakpointa (5:6), ale utrzymała podanie (6:6).

W decydującej rozgrywce w pierwszym secie Marta zagrała perfekcyjnie. Szybko uzyskała minibreaka. Wygrała wszystkie akcje przy własnych serwisach. Dołożyła również drugiego minibreaka.

Tie-break: 1:0 (minibreak), 2:0, 3:0, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2, 6:2 (podwójny minibreak), 6:3, 7:3.

Ciężki, ale wygrany przez Polkę pierwszy gem drugiej partii (1:0). Nie wykorzystała szansy na przełamanie rywalki (1:1).

W piątym gemie Szwajcarka zdobyła breaka (2:3). W ósmym Marta wywalczyła rebreaka (4:4), by po chwili stracić podanie (4:5).

Seria przełamań (5:6). Stefanie tym razem skutecznie serwowała na seta (5:7).

Trzecia partia żle ułożyła się dla Domachowskiej. Dała się przełamać w trzecim (1:2) i piątym gemie (1:4). Przegrała seta (2:6) i cały finałowy pojedynek.

Ze startu w Anglii powinna być zadowolona. Odniosła sześć zwycięstw. Zdobyła 35 punktów.

21-letnia Voegele zajmuje 181. miejsce w rankingu WTA. Rok temu była już 63.