Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART WTA 500: Rybakina - Świątek 6:3, 4:6, 6;3; Kostyuk - Vondrousova 7:6 (2), 6:2; ROUEN WTA 250: Linette - Kalinina 6:1, 4:6, 6:2; Stephens - C. Garcia 6:3, 6:2; BARCELONA ATP 500: S> Tsitsipas - Lajovic 5:7, 6:4, 6:2; Ruud - Etcheverry 7:6 (6), 6:4; MONACHIUM ATP 250: Struff - Rune 6:2, 6:0; Fritz - Garin 6:3, 6:4; Struff - Auger-Aliassime 7:5, 6:4; BUKARESZT ATP 250: Navone - Barrere 6:3, 6:4; Fuscovics - Tabilo 6:4, 6:4; Navone - F. Cerundolo 5:7, 6:4, 7:5; OEIRAS WTA 125: Lamens - Mladenovic 4:6, 6:0, 6:0; Tauson - Pera walkower. 

Walczą na świecie

Tenisistki i zawodnicy walczą w tym tygodniu w trzech imprezach WTA i ATP oraz czterech challengerach.

Budapeszt

W GDF Suez Grand Prix najwyżej rozstawione zawodniczki to Rosjanka Alisa Kleybanova i Rumunka Alexandra Dulgheru.

Pierwsza runda: Kleybanova – Karatantcheva 7:5, 6:4; Schnyder – Tsurenko 6:3, 6:3; Szavay – Kostanić 6:3, 6:2; Bacsinszky – Babos 6:4, 6:2; Vinci – Garbin 7:5, 6:4; Ondraskova – Cirstea 6:4, 6:2; Hercog – Klepac 6:1, 6:2; Cornet – Benesova 4:6, 6:4, 6:0; Medina Garrigues – Olaru 3:6, 6:4, 6:0; Dulgheru – Zahlavova 6:2, 6:3; Sevastova – Yakimova 3:6, 6:2, 6:2; Meusburger – Pochabova 6:4, 7:5.

Bastad

W Szwecji zagrały dzisiaj m.in. Gisela Dulko (na zdjęciu), Zuzana Kucova.

Pierwsza runda: Dulko – Allgurin 6:1, 6:3; Groenefeld – Arvidsson 6:2, 6:4; Pennetta – Brazhnikova 6:2, 6:0; Zahlavova Strycova – Kucova 6:3, 6:0; Safarova – Woerle 6:2, 6:0; Stephens – Brianti 6:2, 6:4; Vrljić – Kerber 5:7, 7:5, 3:0 i krecz Ange; Rus – Siegemund 6:3, 6:3; Craybas – de los R 6:3, 6:3; Llagostera Vives – Zec Peskirić 6:0, 7:5.

Newport

W amerykańskiej imprezie na kortach trawiastych faworytem jest reprezentant gospodarzy Sam Querrey.

Pierwsza runda: Fish – Russell 6:1, 6:2; Devvarman – K. Kim 6:4, 6:3; Kudla – Ventura 6:3, 3:6, 7:5; Mahut – Falla 6:3, 1:6, 6:3; Giraldo – Peya 7:6, 1:6, 6:4; Dabul – Ball 5:7, 6:2, 0:1 i krecz Australijczyka; Querrey – J. Levine 6:3, 6:3; Bubka – Guccione 7:6, 6:4; Klaasen – Bozoljac 7:6, 7:6; R. Ram – Navarro 6:3, 7:6; Bloomfield – Ch. Rochus 7:6, 6:3.

Pozoblanco

W Hiszpanii (na kortach twardych) dokończone zostana pojedynki 1. rundy.

Pierwsza runda: Fornell – Canudas 6:3, 7:6; Kretschmer – Juska 6:3, 6:3; Kravchuk – Poch 6:2, 6:3; Desein – Copil 4:6, 6:3, 6:4; Martin-Adalia – N. Moser 6:4, 6:4; Kirillov – Guez 6:4, 6:2; Kudryavtsev – Carreno 6:3, 6:3; Bautista – G. Granollers-Pujol 6:0, 7:6; Bohli – Bastl 6:4, 6:3; M. Granollers – Satschko 6:4, 6:1.

Scheveningen

W Holandii o godz. 12 o awans do drugiej rundy będzie walczył Jerzy Janowicz.

Pierwsza runda: Vliegen – Eleveld 2:6, 6:1, 6:2; Junaid – Klec 6:1, 6:0; Janowicz – Ghem 6:4, 7:6; Kamke – Krajinović 3:6, 6:3, 6:3; Dasnieres de Veigy – Renavand 7:6, 7:6; Schukin – Phillips 6:3, 6:1; Luczak – Vagnozzi 6:4, 4:6, 6:2; Felder – Karanusić 6:2, 6:2; Munoz de la Nava – Vanek 6:2, 6:3; Smit – Junqueira 6:4, 6:4; Darcis – Struff 6:1, 3:6, 6:3; Cuevas – Fransen 6:3, 6:3.

Oberstaufen

W Niemczech w walce o tytuł liczyć się będą Simon Greul i Andreas Beck.

Pierwsza runda: Zimmermann – Koubek 7:6, 6:3; Podlipnik – Sieber 6:4, 1:6, 7:6; Krawietz – Gard 7:6, 5:7, 6:4; Greul – Knittel 5:7, 6:1, 7:6; M. Fischer – J. Pospisil 6:7, 6:3, 6:4; Haider-Maurer – H. Kontinen 6:3, 3:6, 6:3; A. Beck – Crivoi 6:3, 6:2; Gojowczyk – Millot 6:1, 6:2; Slanar – Kindlmann 6:3, 7:6.

San Benedetto

W kolejnym challengerze we Włoszech do faworytów należą Hiszpanie Pere Riba i Daniel Gimeno-Traver.

Pierwsza runda: Aldi – Bachinger 3:6, 7:5, 6:4; Lojda – Fioravante 6:4, 6:4; D. Sitak – Jaziri 6:1, 6:1; Trujillo – Galvani 7:5, 6:4; Klizan – Tosić 4:6, 6:3, 6:4; Ramos-Vinolas – Brizzi 7:6, 6:7, 6:0; Gimeno-Traver – Cavaco 6:1, 6:4; Lorenzi – Miccini 6:2, 6:4; Mertl – Paire 3:6, 6:3, 6:2; Berlocq – Giorgini 6:3, 6:1.

Kategoria: