MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Walencja ATP – już bez Polaków

Polacy walczą w turnieju Valencia Open 500.

Jerzy Janowicz (15 w klasyfikacji ATP) został rozstawiony z piątką w imprezie w Hiszpanii (korty twarde w hali, 2,1 mln €). Wygrał ze zdolnym Hiszpanem Pablo Carreno Busta (66) 7:5, 7:6 (7).

W meczu (w pierwszy secie) doszło tylko do trzech przełamań (2:1 dla łodzianin). Druga partia rozstrzygnęła się w dramatycznym tie-breaku, w którym Jerzyk triumfował 9:7.

W 1/8 finału pokonał Portugalczyka Joao Sousę (53) 6:2, 7:5. Jerzyk świetnie serwował (13 asów). Rywal nie miał nawet breakpointa. W pierwszym secie Polak przełamał Sousę dwa razy (1:0, 4:1).

W drugiej partii odebrał podanie Portugalczykowi w jedenastym gemie (6:5), a następnie skutecznie serwował na mecz (7:5).

W ćwierćfinale przegrał z Hiszpanem Davidem Ferrerem (3) 4:6, 6:4, 0:6. W pierwszym secie Polak stracił podanie w dziesiątym gemie.

Drugą partię rozpoczął od przełamania podania rywala i utrzymał tę przewagę. W decydującej odsłonie łodzianin trzykrotnie nie utrzymał serwisu (0:2, 0:6, 0:6).

Michał Przysiężny (73) w eliminacjach wygrał z niespełna 19-letnim Amerykaninem Bayo Philipsem (br) 6:1, 3:6, 6:3. W meczu o awans do głównej drabinki Ołówek pokonał Włocha Lorenzo Giustino (249) 6:2, 6:7 (6), 6:1.

W pierwszej rundzie wygrał z Hiszpanem Fernando Verdasco (32) 6:3, 7:6 (1). Przysieżny znakomicie serwował. W pierwszym secie doszło do jedynego w meczu przełamania na jego korzyść. W drugiej partii Michał był świetnie dysponowany w tie-breaku (7:1).

W 1/8 finału przegrał z kolejnym zawodnikiem gospodarzy Nicolasem Almagro (13) 4:6, 5:7.W pierwszym secie Ołówek stracił podanie już w pierwszym gemie i nie zdołał odrobić tej straty.

Drugą partię rozpoczął w znakomitym stylu. Przełamał rywala w drugim gemie. Prowadził już (4:1), ale stracił przewagę breaka (4:3). Ponownie nie utrzymał serwisu (5:6). Przegrał przy pierwszej piłce meczowej.