MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Wimbledon 2013 – awans sióstr Radwańskich

Agnieszka i Urszula Radwańskie rozegrały dziś mecze pierwszej rundy turnieju wielkoszlemowego w Londynie.

Urszula (44 w rankingu WTA) pokonała Amerykankę Mallory Burdette (68) 7:6 (3), 4:6, 6:2. Jej kolejną przeciwniczką będzie Amerykanka Alison Riske (126).

Polka dwukrotnie odebrała podanie rywalce (1:0, 3:0). Amerykanka odrobiła wszystkie straty (4:4). Kolejne cztery gemy dla odbierających (6:6). W tie-breaku skuteczniejsza okazała się Ula 7:3.

W drugim secie Radwańska szybko przełamała Mallory (2:0). Nie utrzymała serwisu dwa razy (2:1, 2:3). Obroniła breakpointa (3:4). Uzyskała rebreaka (4:4). Burdette po raz kolejny przełamała Urszulę (4:5). Wykorzystała czwartą piłkę setową (4:6).

W decydującej partii krakowianka odebrała podanie rywalce (2:0). Zmarnowała dwie okazje na następne przełamanie (3:1). Wywalczyła podwójnego breaka (5:1). Nieskutecznie serwowała na mecz (5:2). Burdette nie utrzymała serwisu (6:2).

Agnieszka (4) bez większych problemów wygrała z Austriaczką Yvonne Meusburger (116) 6:1, 6:1. W drugim meczu zmierzy się w czwartek z Francuzką Mathilde Johansson (98).

Iśka straciła podanie na sucho (0:1). Wykorzystała drugą szansę na rebreaka (1:1). Po raz drugi (3:1) i trzeci przełamała Austriaczkę (5:1). Wygrała pierwszego seta (6:1). W drugiej partii Polka uzyskała potrójnego breaka (2:1, 4:1).