MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Wimbledon 2013 – Janowicz i Kubot już w trzeciej rundzie

Jerzy Janowicz walczy o trzecią rundę wielkoszlemowego Wimbledonu.

Polak (22 w rankingu ATP) w pierwszym meczu pokonał zawodnika gospodarzy Kyle’a Edmunda (385).

Dziś rywalem Jerzyka był Czech Radek Stepanek (45). Jurek wygrał 6:2, 5:3 i krecz rywala. 34-latek z Karviny ma na swoim koncie pięć zawodowych tytułów w singlu i szesnaście w deblu. W grze podwójnej zwyciężył m.in. w Australian Open.

Jurek przełamał podanie rywala (1:0). Utrzymuje przewagę (4:2). Czech poprosił o przerwę medyczną. Po wznowieniu gry Polak po raz drugi odebrał serwis Radkowi (5:2). Skutecznie serwował na seta (6:2).

W drugiej partii Jerzyk odebrał podanie Czechowi (4:3). Utrzymał podanie (5:3) i w tym momencie meczu Stepanek zrezygnował z dalszej gry. O czwartą rundę Janowicz zmierzy się z Hiszpanem Nicloasem Almagro (16).

Kubot bez walki wywalczył awans. Miał dziś zagrać z Stevem Darcisem (135). Belg oddał jednak spotkanie walkowerem z powodu urazu barku. Kolejnym rywalem Lukiego będzie Francuz Benoit Paire (27).