MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Wimbledon 2013 – Janowicz z Kubotem w ćwierćfinale!!!

Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot wywalczyli awans do ćwierćfinału turnieju wielkoszlemowego w Londynie.

W pojedynku czwartej rundy Janowicz (22 w rankingu ATP) wygrał z Austriakiem Jurgenem Melzerem (37) 3:6, 7:6 (1), 6:4, 4:6, 6:4.

Przebieg

Jurek stracił podanie (0:2). Nie wykorzystał breakpointa (1:4). Nie zdołał odrobić straty (3:6). Nie bez trudu łodzianin utrzymał serwis (2:1). Losy seta rozstrzygnął tie-break (6:6). W nim Polak wykorzystał pierwszą z pięciu piłek setowych 7:1.

W trzeciej partii długo bez breaków (4:4), choć w szóstym gemie Jerzyk bronił dwóch breakpointów. Janowicz odebrał podanie rywalowi (5:4). Skutecznie serwował na seta (6:4). W czwartej odsłonie przełamał Jurgena (3:2).

Nie utrzymał jednak przewagi (3:3). Polak po raz drugi dał się przełamać (4:6). W decydującej partii uzykał breaka (2:1). Utrzymał przewagę (6:4).

Kubot (130) pokonał Francuza Adriana Mannarino (111) 4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4.

Przebieg

Bez przełamań do stanu (3:3). W siódmym gemie Łukasz nie utrzymał podania (3:4). Przegrał pierwszego seta (4:6). W drugim wywalczył breaka (2:0). Utrzymał przewagę (6:3). W trzeciej partii Kubot stracił serwis (3:5). Nie wykorzystał szans na przełamanie powrotne (3:6).

W czwartym secie to Polak jest lepszy o breaka (5:3). Własnym podaniem doprowadził do równowagi w setach (6:3). Bardzo długi pierwszy gem decydującej partii, ale zakończony odebraniem serwisu Francuzowi (1:0).

Z trudem, ale wygrał własne podanie (2:0). Zmarnował okazje na drugiego breaka (2:1). Nie wykorzystał trzech meczboli (5:4). Własnym podaniem zakończył seta (6:4) i całe spotkanie.

Dzięki dzisiejszym wygranym 8 lipca Janowicz powinien awansować na 18, a Kubot na 62 pozycję w rankingu ATP. W środę w 1/4 finału dojdzie do konfrontacji Jurka i Łukasza. W ten sposób jest pewne, że zobaczymy Polaka w półfinale Wimbledonu.