MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Wimbledon: Kubot w głównym turnieju, porażka Janowicza

Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot walczyli o awans do turnieju głównego Wimbledonu.

Janowicz47636
Fischer             66468

Jerzyk gra z Austriakiem Martinem Fischerem (151). Przegrał z cztery lata starszym rywalem w Monachium 6:7 (5), 3:6.

Polak stracił podanie w pierwszym gemie (0:1). Szybko wywalczył rebreaka (1:1), by znów dać się przełamać (1:2). Kolejne gemy dla serwujących. Łodzianin przegrał pierwszego seta (4:6).

W drugiej partii Jerzyk miał przewagę breaka (4:1). Po wznowieniu spotkania w sobotę stracił podanie (4:3).

Zawodnicy doprowadzili do tie-breaku (6:6). W nim Jurek zwyciężył przy pierwszej piłce setowej (7:5). W trzecim secie bez przełamań do stanu (4:4).

W dziewiątym gemie Jurek przełamał rywala (5:4) i drugim z trzech setboli wygrał (6:4).

W czwartym secie gemy dla podających (3:4) W ósmym Jurek stracił serwis (3:5) i przegrał (3:6).

W decydującej partii bez przełamań (6:5), w dziewiątym gemie Jerzyk obronił breakpointa. Janowicz stracił podanie w trzynastym gemie (6:7). Przy pierwszej piłce meczowej przegrał (6:8).

Kubot6766
Gensse             3671

Łukasz rywalizuje z rok młodszym Augustinem Gensse (173). Przełamał Francuza w trzecim gemie (2:1), ale błyskawicznie stracił przewagę (2:2).

Polak wywalczył breaka (3:2). Kolejny raz odebrał podanie rywalowi (6:3). W drugim secie Gensse przełamał Kubota (1:2).

W pierwszym gemie po wznowieniu meczu Luki odrobił stratę (2:2). Kolejne gemy zdobywane przez podających (4:4). W ósmym gemie Polak nie wykorzystał dwóch breakpointów.

W dziewiątym stracił serwis (4:5), ale błykawicznie zdobył rebreaka (5:5). Losy drugiego seta rozstrzygnął tie-break, w którym Łukasz wykorzystał drugą piłkę setową i wygrał (9:7).

W trzeciej partii bez breaków (3:4). Łukasz obronił się przed stratą serwisu (4:4). Zawodnicy doprowadzili do tie-breaku (6:6). W nim Francuz zwyciężył (4:7).

Polak obronił breakpointa i utrzymał podanie (1:0). Wywalczył breaka na sucho (2:0). Kubot prowadzi z przewagą już dwóch przełamań (5:1). Pierwsza pilka meczowa dała mu seta (6:1) i awans do turnieju głównego.