MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Winston-Salem ATP – Janowicz przegrał w finale z Rosolem

Jerzy Janowicz, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski startują w Winston-Salem Open.

Turniej w mieście w Północnej Karolinie (korty twarde, 683 tys. $) to ostatni test przez wielkoszlemowym występem w Nowym Jorku.

Łodzianin (52 w rankingu ATP) pokonał Argentyńczyka Carlosa Berlocq’a (63) 6:1, 6:4. który nie grał przez ostatnie cztery tygodnie z powodu urazu.

Polak świetnie rozpoczął spotkanie (2:0, 4:0, 6:1). W drugim secie uzyskał breaka w trzecim gemie (2:1). Wykorzystał dopiero piątego meczbola (6:4).

W drugiej rundzie Janowicz wygrał z Portugalczykiem Joao Sousą (37) 6:1, 3:6, 7:6 (5). Dramatyczny był trzeci set, w którym Jerzyk przegrywał 0:2 i 4:5.

Portugalczyk nieskutecznie serwował na mecz. W tie-breaku Jurek ponownie musiał gonić (0:2, 7:5). W trzeciej rundzie wygrał z Francuzem Edouardem Rogerem-Vasselinem (51) 4:6, 6:3, 6:4.

W ćwierćfinale pokonał Davida Goffina (62) 6:4, 6:2. Przerwał tym samym zwycięską serię Belga (przegrał ostatni pojedynek w Wimbledonie).

W półfinale był lepszy od Amerykanina Sama Querreya (56) 4:6, 7:5, 6:4. W drugim secie zawodnik z USA nieskutecznie serwował na mecz (przy stanie 4:5). W trzeciej partii Polak także musiał odrabiać straty (3:4).

W finale przegrał z Czechem Lukasem Rosolem (33) 6:3, 6:7 (3), 5:7. W dziesiątym gemie trzeciego seta Jerzy nie wykorzystał dwóch piłek meczowych przy podaniach przeciwnika.

Drabinka singla mężczyzn w Winston-Salem – Kliknij tutaj

W grze podwójnej Fyrstenberg i Matkowski wygrali z Brytyjczykami Colinem Flemingiem i Rossem Hutchinsem 6:7 (5), 6:3, 10:2. W ćwierćfinale przegrali z Brytyjczykiem Jamie Murrayem i Australijczykiem Johnem Peersem 3:6, 4:6.