Polski Tenis

WYNIKI

PUCHAR DAVISA - POLSKA - SALWADOR W KALISZU: Żuk - Arevalo 7:6 (5), 6:1; Majchrzak - Miralles 6:0, 6:0; ROTTERDAM ATP 500: S. Tsitsipas - Khachanov 4:6, 6:3, 7:5; Rublev - Chardy 7:6 (2), 6:7 (2), 6:4; Coric - Nishikori 7:6 (2), 7:6 (4); Fucsovics - Paul 6:4, 6:3; BUENOS AIRES ATP 250: Schwartzman - Munar 6:2, 7:5; Kecmanovic - Djere 6:4, 7:6 (6); F. Cerundolo - Andujar 1:6, 6:3, 6:2; Ramos-Vinolas - Nagal 4:6, 6:2, 7:5; DOHA WTA 500: Kvitova - Pegula 6:4, 6:4; Muguruza - Azarenka walkower; LYON WTA 250: Tauson - Giorgi 6:3, 6:1; Badosa - Mladenovic 7:5, 6:7 (5), 6:2; Ferro - Burel 2:6, 6:1, 6:3; Golubic - Minnen 6:3, 7:6 (0).

Winter Cup by Head – awans dwóch polskich drużyn

przez maka

Zakończyły się eliminacje drużynowych rozgrywek Tennis Europe Winter Cup by Head.

Zawody rozgrywane są w kategoriach wiekowych do lat 14 i 16. W każdej z nich reprezentacje zostały podzielone na cztery grupy.

Dwie najlepsze drużyny wywalczą awans do finałów, które zaplanowano od 18 do 20 lutego.

Chłopcy zagrają w francuskim Ronchin. Turniej dziewcząt do lat 14 odbędzie się w Kamen (Niemcy), a do lat 16 w Frydlant w Czechach.

W każdej kategorii wiekowej walczyli biało-czerwoni.

Chłopcy do lat 14

Polacy rywalizują w szwedzkiej Karlskronie.

Nasza drużyna w składzie: Michał Dembek, Hubert Hurkacz i Patryk Królik znalazła się w grupie C z Chorwacją, Niemcami, Mołdawią, Rumunią, Słowenią, Szwajcarią i Szwecją.

Ćwierćfinał

Polska – Szwecja 2:1

Hurkacz – Akerlund 1:6, 3:6; Dembek – Soderlund 6:3, 6:3; Dembek/Hurkacz – Akerlund/Yemer 7:5, 6:3.

Półfinał

Polska – Rumunia 2:1

Hurkacz – Efrim 7:6 (4), 6:3; Dembek – Borza 6:3 3:6 6:4; Dembek/Hurkacz – Sergiu/Efrim 6:3, 3:6, 1:6.

Finał

Polska – Chorwacja 1:2

Hurkacz – Podvinski 6:2 7:6 (2); Dembek – Biljesko 1:6, 2:6; Hurkacz/Królik – Biljesko/Lozic 1:6, 5:7.

Dziewczęta do lat 14

Kapitan Jarosław Krajowski-Kukiel powołał do ekipy: Aleksandrę Buchlę, Magdalenę Fręch i Agatę Świątek.

Polki trafiły do grupy D obok Belgii, Wielkiej Brytanii, Węgier, Portugalii, Rumunii i Słowacji.

Kwalifikacje w tej grupie zostaną rozegrane w dniach 11-13 lutego w Bukareszcie.

Chłopcy do lat 16

Biało-czerwoni: Szymon Walków, Piotr Łomacki i Kamil Gajewski walczą we francuskim Cholet w grupie B.

Ich rywalami są ekipy Chorwacji, Czech, Francji, Gruzji, Węgier, Mołdawii i Szwecji.

Ćwierćfinał

Polska – Węgry 3:0

Łomacki – Agoston 6:2, 6:1; Walków – Biro 6:2, 7:5; Gajewski/Walków – Biro/Kanyo 6:2, 6:2.

Półfinał

Polska – Francja 0:3

Gajewski – Favrot 2:6, 2:6; Walków – Couacaud 0:6, 4:6; Gajewski/Walków – Favrot/ Py 3:6, 4:6.

Mecz o trzecie miejsce

Polska – Gruzja 3:0

Gajewski – Jawachiszwili 4:6, 7:6 (4), 6:2; Walków – Chmiadaszwili 6:2; 6:7 (3), 6:2; Walków/Gajewski – Jhmiadaszwili/Dawlianidze 6:4, 6:3.

Dziewczęta do lat 16

W reprezentacji Polski znalazły się Zuzanna Maciejewska, Paulina Lewandowska i Zofia Stanisz.

Nasze zawodniczki wylosowały grupę C w holenderskim Zutphen z Białorusią, Estonią, Wielką Brytanią, Holandią, Hiszpanią i Włochami.

Ćwierćfinał

Polska – Włochy 2:1

Lewandowska – Rosatello 5:7, 6:4, 6:2; Maciejewska – Marchetti 6:3, 6:1; Maciejewska/Stanisz – Marchetti/Prosperi 5:7, 6:4, 8:10.

Półfinał

Polska – Holandia 2:1

Lewandowska – Hoedt 7:5, 6:2; Maciejewska – Alzate 3:6, 1:6; Lewandowska/Maciejewska – Hoedt/Luttikhuis 2:6, 6:2, 7:5.

Finał

Polska – Białoruś 1:2

Lewandowska – Kondrasiuk 5:7, 3:6; Maciejewska – Zabłockaja 2:6, 4:6; Lewandowska/Stanisz – Barszczejskaja Kondrasiuk 6:4, 2:6, 11:9.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności