Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Paolini - Kalinskaya 4:6, 7:5, 7:5; PUERTO VALLARTA WTA 125: Preston - Carle 6:2, 6:2; Kessler - Baptiste 6:4, 6:4; RIO DE JANEIRO ATP 500: Baez - F. Cerundolo 7:5, 6:0; Navone - Norrie 6:4, 6:2; DOHA ATP 250: Khachanov - Mensik 7:6 (12), 6:4; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Ruud 6:3, 7:6 (4).

Wożniacka gościła w Bydgoszczy i Toruniu

Karolina Wożniacka odwiedziła Bydgoszcz.

W niedzielę wręczyła nagrody dla zwycięzców turnieju dla dzieci do lat 10 i 12 o puchar marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego.

– Cieszę się, że w turnieju wystartowało ponad 150 zawodniczek i zawodniczek, bo to potwierdza, że warto takie imprezy organizować. Tylko w ten sposób można zachęcać dzieci do gry w tenisa i wysiłku na treningach. Droga do tego, żeby być numerem jeden na świecie jest bardzo, ale to bardzo trudna. A kluczem jest właśnie praca i jeszcze raz ciężka praca – powiedziała Wożniacka.

Triumfatorzy imprezy otrzymali roczne kontrakty na dostawę sprzętu od firmy Yonex oraz upominki od firmy Oriflame.

Mogli też z nią odbić kilka piłek na korcie z mistrzynią, podobnie jak zawodnicy Siemens AGD Team Polska – Kamil Gajewski i Szymon Walków oraz młodzieżowy mistrz Polski w grze podwójnej Adam Majchrowicz.

Wcześniej w Toruniu Dunka podpisała list intencyjny w sprawie utworzenia Akademii Tenisowej Karoliny Wożniackiej. To także inicjatywa marszałka województwa, która będzie finansowana przez województwo i lokalnych sponsorów.

Najbardziej uzdolniona młodzież objęta tym programem otrzyma stypendia i będzie mogła wyjechać na dalsze szkolenie do Danii.

Polski Komitet Paraolimpijski i Polski Związek Tenisa na Wózkach planują wybudowanie w regionie Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich w Tenisie pod honorowym patronatem Wożniackiej.

Zawiązana współpraca z urzędem marszałkowskim obejmuje także nagranie teledysku do singla Wozniacki, z którego dochód zostanie przekazany na rozwój ośrodka.

Kategoria: