Polski Tenis

WYNIKI

CINCINNATI: Keys - Świątek 6:3, 6:4; S. Zhang - Kontaveit 2:6, 6:4, 6:4; Kvitova - Jabeur 6:1, 4:6, 6:0; Rybakina - Riske-Amritraj 6:2, 6:4; S. Tsitsipas - Schwartzman 6:3, 6:3; Fritz - Rublev 6:7 (4), 6:2, 7:5;
Polska Liga Tenisa

Wożniacka gościła w Bydgoszczy i Toruniu

Karolina Wożniacka odwiedziła Bydgoszcz.

W niedzielę wręczyła nagrody dla zwycięzców turnieju dla dzieci do lat 10 i 12 o puchar marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego.

– Cieszę się, że w turnieju wystartowało ponad 150 zawodniczek i zawodniczek, bo to potwierdza, że warto takie imprezy organizować. Tylko w ten sposób można zachęcać dzieci do gry w tenisa i wysiłku na treningach. Droga do tego, żeby być numerem jeden na świecie jest bardzo, ale to bardzo trudna. A kluczem jest właśnie praca i jeszcze raz ciężka praca – powiedziała Wożniacka.

Triumfatorzy imprezy otrzymali roczne kontrakty na dostawę sprzętu od firmy Yonex oraz upominki od firmy Oriflame.

Mogli też z nią odbić kilka piłek na korcie z mistrzynią, podobnie jak zawodnicy Siemens AGD Team Polska – Kamil Gajewski i Szymon Walków oraz młodzieżowy mistrz Polski w grze podwójnej Adam Majchrowicz.

Wcześniej w Toruniu Dunka podpisała list intencyjny w sprawie utworzenia Akademii Tenisowej Karoliny Wożniackiej. To także inicjatywa marszałka województwa, która będzie finansowana przez województwo i lokalnych sponsorów.

Najbardziej uzdolniona młodzież objęta tym programem otrzyma stypendia i będzie mogła wyjechać na dalsze szkolenie do Danii.

Polski Komitet Paraolimpijski i Polski Związek Tenisa na Wózkach planują wybudowanie w regionie Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich w Tenisie pod honorowym patronatem Wożniackiej.

Zawiązana współpraca z urzędem marszałkowskim obejmuje także nagranie teledysku do singla Wozniacki, z którego dochód zostanie przekazany na rozwój ośrodka.

Kategoria: