Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART WTA 500: Rybakina - Świątek 6:3, 4:6, 6;3; Kostyuk - Vondrousova 7:6 (2), 6:2; ROUEN WTA 250: Linette - Kalinina 6:1, 4:6, 6:2; Stephens - C. Garcia 6:3, 6:2; BARCELONA ATP 500: S> Tsitsipas - Lajovic 5:7, 6:4, 6:2; Ruud - Etcheverry 7:6 (6), 6:4; MONACHIUM ATP 250: Struff - Rune 6:2, 6:0; Fritz - Garin 6:3, 6:4; Struff - Auger-Aliassime 7:5, 6:4; BUKARESZT ATP 250: Navone - Barrere 6:3, 6:4; Fuscovics - Tabilo 6:4, 6:4; Navone - F. Cerundolo 5:7, 6:4, 7:5; OEIRAS WTA 125: Lamens - Mladenovic 4:6, 6:0, 6:0; Tauson - Pera walkower. 

Wtorek na świecie

W tym tygodniu tenisistki i zawodnicy będą walczyć w imprezach ATP, WTA w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Uzbekistanie, Brazylii i Hiszpanii.

Cincinnati

W imprezie w stanie Ohio w pojedynkach rywalizowali m.in. James Blake, Gilles Simon, Richard Gasquet, Marcos Baghdatis (na zdjęciu) czy Jeremy Chardy. Około godz. 1 w nocy, polskiego czasu Łukasz Kubot przegrał z Johnem Isnerem.

Pierwsza runda: Istomin – Blake 6:3, 6:0; Falla – Monfils 6:3, 6:4; Kohlschreiber – Zeballos 6:7, 6:3, 6:4; Fish – Simon 7:6, 7:5; Gasquet – Jużny 2:6, 6:4, 6:1; Benneteau – Llodra 6:3, 3:6, 6:2; Chardy – F. Mayer 6:2, 7:6; Baghdatis – Bellucci 6:2, 4:6, 7:6; Gulbis – D. Young 7:6, 6:4; Hewitt – Y-H Lu 6:4, 4:0 i krecz; Isner – Kubot 6:2, 6:3; Nalbandian – Ljubicić 7:5, 6:0.

Druga runda: Berdych – Mathieu 6:4, 6:4.

Montreal

W Rogers Cup o awans do drugiej rundy powalczą m.in. Swietłana Kuznetsova, Flavia Penetta czy Katerina Bondarenko.

Pierwsza runda: Kuznetsova – Pavlyuczenkova 7:5, 6:4, 6:1; Penetta – Hantuchova 6:0, 7:5; Azarenka – K. Bondarenko 6:1, 6:1; Mattek-Sands – Oudin 6:1, 6:4; Date Krumm – Niculescu 7:6, 4:6, 6:2; Makarova – Hradecka 6:0, 6:4; Bartoli – Tetreault 6:1, 6:0; Kleybanova – El Tabakh 6:1, 6:2; Szavay – Dulko 6:4, 4:6, 7:6; Petrova – Safarova 7:5, 4:6, 6:3; Jie Zheng – Srebotnik 6:3, 6:2; Kirilenko – Cibulkova 6:0, 6:3.

Druga runda: Benesova – Janković 7:6, 6:3; Na Li – Groth 6:3, 6:2; Zvonareva – Szwedowa 6:2, 6:1.

Karshi

Apetyt na kolejne zwycięstwo w Uzbekistanie ma Słowak Andrej Martin.

Pierwsza runda: Semjan – Inyatov 6:4, 6:1; Juska – Saidmukhamedov 6:3, 7:5; Venus – Pashanski 6:3, 6:7, 6:4; Vardhan – Moriya 6:1, 6:4; And. Martin – L. Walter 3:6, 6:3, 6:2; Kavcić – Groth 7:6, 6:3; Rudnev – Uzakov 6:3, 7:5; Weintraub – Elgin 6:3, 6:4; Mecir – Smirnov 7:6, 4:6, 6:3.

San Sebastian

W zawodach w Hiszpanii odpadł jeden z faworytów – Pere Riba. Walczy jeszcze Ruben Ramirez-Hidalgo.

Pierwsza runda: Reister – Clar-Rossello 6:4, 6:3; Naso – Gutierrez-Ferrol 7:5, 6:1; Trujillo – Navarro 7:5, 6:3; Aguilar – Riba 6:4, 6:1; Ramirez-Hidalgo – Aranguren 6:7, 7:5, 6:3; Ventura – Fornell 6:2, 6:4; Lizariturry – P. Sousa 6:3, 6:0; Huta-Galung – Carreno 6:2, 6:4; Alund – Marrero 6:7, 7:6, 6:4; Cervantes – Schukin 4:6, 6:4, 1:0 i krecz Kazacha; Gremelmayr – Vivanco 6:0, 6:2; Dasnieres de Veigy – Andujar 6:2, 6:3.

Kategoria: