MADRYT WTA 1000: Linette - Cocciaretto 3:6, 6:4, 6:4; Osaka - Minnen 6:4, 6:1; Bouzas Maneiro - Badosa 2:6, 6:3, 6:3; Vekic - Siegemund 6:1, 6:2; Stephens - Trevisan 6:3, 5:7, 6:4; Sorribes Tormo - Pera 7:5, 6:2; Putintseva - Yuan 6:2, 6:4; Sherif - L. Davis 4:6, 7:6 (4), 6:4; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Jimenez Kasintseva - Lin Zhu 6:4, 6:3; Dolehide - Z. Bai 6:3, 6:3; Bronzetti - Gracheva 6:3, 6:3; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Altmaier - Landaluce 6:1, 7:5; Seyboth Wild - Safiullin 6:4, 6:4; Daniel - Vukic 6:2, 6:7 (1), 6:1; Navone - Popyrin 7:5, 6:2; Munar - Borges 7:5, 6:4.

Wygrana Agi i Marii

Agnieszka Radwańska i Maria Kirilenko (na zdjęciu) w swoim pierwszym meczu w Madrycie pokonały Rosjanki Wierą Duszewinę i Ekateriną Makarową 6:3, 6:2.

W pierwszym secie Polka i Rosjanka prowadziły (2:0). Przełamały rywalki w drugim gemie. Rosjanki szybko odrobiły stratę (2:1). Obie pary wygrywały swoje serwisy do stanu (4:3). Maria i Isia przełamały Rosjanki po raz drugi (5:3). Utrzymały swoje podanie i wygrały 6:3.

Drugą partię rozpoczęło odebranie podania Wierze. Maria i Isia prowadziły (2:0). Przełamały też Makarową (3:0). Duszewina nie wygrała żadnego punktu w swoim gemie. Trzeci break (5:0). Rosjanki odrobiły część strat (5:1). Drugi set dla Agi i Marii 6:2.

W drugiej rundzie Radwańska i Kirilenko zmierzą się z Yung-Jan Chan i Jie Zheng.

Duszewina stoczyła dzisiaj długi i wyrównany pojedynek z Sereną Williams. Uległa Amerykance 7:6, 6:7, 6:7.

Rosjanki mają na swoim koncie po jednym zwycięstwie w grze podwójnej. Wiera z Tatianą Perebiynis w Warszawie w 2007 roku. Natomiast Ekaterina w ubiegłym roku triumfowała w Fez (z Alisą Kleybanowa).

Wyżej w rankingu jest Makarowa – 21, jej partnerka – 42.