MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Wygrana Matki i Fryty

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski udanie rozpoczęli walkę w turnieju gry podwójnej w Miami.

Polacy rozstawieni zostali z „8”. Pokonali Juliana Knowle i Philippa Kohlschreibera 6:7 (4), 7:5, 14:12.

W pierwszym secie tenisiści do stanu 5:5 wygrywali gemy przy własnych podaniach. W piątym gemie rywale mieli dwa breakpointy przy serwisie Fryty, a w 11 Niemiec i Austriak uzyskali breaka, po podwójnym błędzie serwisowym Marcina. Biało-czerwoni obronili trzy piłki setowe, przełamali przeciwników i doprowadzili do tie-breaka. W nim 7:4 wygrali przeciwnicy.

Polacy mieli okazję, aby rozpocząć znakomicie drugą partią. Zmarnowali jednak po trzy breakpointy przy serwisie Knowle w pierwszym i piątym gemie. Ponownie pierwsze przełamanie w secie było w 11 gemie. Biało-czerwoni odebrali podanie Niemcowi. Prowadzili 6:5. Obronili trzy breakpointy i wykorzystali pierwszą piłkę setową (7:5).

O losach pojedynku zadecydował mistrzowski tie-break. Miał niecodzienny przebieg. Mariusz i Marcin prowadzi 4:1, przegrywali 4:8, ale ostatecznie zwyciężyli 14:12.

……………………………………

Specjalistą w tej parze od gry deblowej jest Julian. 35-latek z Austrii jest aktualnie 22 w rankingu, ale na początku 2008 roku był 6 na świecie. W swojej karierze triumfował w 13 imprezach, ostatnie zwycięstwo to Tokio w 2009 z Jurgenem Melzerem. Knowle jest zwycięzcą US Open 2007, w parze z Simonem Aspelinem.

Philipp to 33 obecnie singlista w rankingu ATP, wśród deblistów zajmuje 75 pozycję. Niemiec ma jednak w swoim dorobku sześć wygranych turniejów deblowych. Ostatni tytuł zdobył w parze z Christopherem Kasem, w 2009 na kortach trawiastych w Halle.

Wyniki na żywo: Kliknij tutaj