MIAMI: Dimitrov - Hurkacz 3:6, 6:3, 7:6 (3); Alcaraz - Musetti 6:3, 6:3; A. Zverev - Khachanov 6:1, 6:4; Marozsan - De Minaur 6:4, 0:6, 6:1; Jarry - Ruud 7:6 (3), 6:3; Medvedev - Koepfer 7:6 (5), 6:0; Machac - Arnaldi 6:3, 6:3; Sinner - O'Connell 6:4, 6:3; Rybakina - Sakkari 7:5, 6:7 (4), 6:4; Azarenka - Putintseva 7:6 (4), 1:6, 6:3.

Wygrana Panfila, kontuzja Olejniczaka

Grzegorz Panfil odniósł zwycięstwo w pierwszej rundzie futuresa w szwajcarskim Wetzikon.

Polak (na zdjęciu, 575) pokonał zdolnego Czecha Michala Schmida (911) 3:6, 7:5, 6:3. Mecz był niezwykle wyrównany. Schmid zaskoczył Panfila szybką i mocną piłką. W przegranym pierwszym secie (3:6), w drugiej partii jeden break przesądził o wygranej Grzegorza (7:5). W trzecim secie poczuł się już pewniej i wygrał 6:3 i całe spotkanie.

Niestety, z imprezy wycofał się Dawid Olejniczak (449), gdyż odniósł kontuzję nogi. Wraca do Polski. Nie zagra za tydzień w Vadus.

Marcin Gawron (539) zmierzy się Niemcem Kevinem Krawietzem (1248).

Wyniki

(1) Middelkoop – Zimmermann; Gawron – Krawietz; Blandin – Vucić 6:4, 5:7, 6:4; (6) Zopp – Reix; (3) Langer – Capone 6:4, 6:7, 6:3; Falgheri – Reissig; Hizak – Pavić 7:5, 6:4; Trusendi – (5) Copil 6:3, 5:7, 7:6; Molina – Danis; Panfil – Schmid 3:6, 7:5, 6:3; Meigel – Eichenberger; (4) M. Rodriguez – Zietsman; (8) Dupuis – Lejnieks; Chramosta – Laaksonen; O’Brien – Ehrat; Lustenberg – (2) Sadecky 7:6, 4:6, 6:2.

W grze podwójnej Matwe Middelkoop (Holandia) i Panfil (nr 3) mają wolny los w pierwszej rundzie. W ćwierćfinale zmierzą się z Chorwatami Mislavem Hizakiem i Ante Paviciem.