MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Wygrana w deblu, porażki w singlu

Magda Kiszczyńska i Olga Brózda (na zdjęciu) awansowały do pólfinału gry podwójnej. Patrycja Sanduska i Olga przegrały swoje mecze drugiej rundy halowego futuresa w Dijon (korty twarde, 10 tys. $).

Olga przegrała z Brytyjką Anną Smith 3:6, 1:6. W szóstym gemie pierwszej partii Polka straciła po raz drugi podanie, przegrywała 2:5. Odrobiła częściowo straty, 3:5, ale ostatecznie set skończył się wynikiem 3:6. W drugim Olga przegrała 1:6.

Patrycja uległa Francuzce Stephanie Vongsouthi (turniejowa „2”) 2:6, 3:6. Polka słabo rozpoczęła mecz, szybko dała się przełamać. Rywalka uzyskała drugiego breaka w ósmym gemie. Pierwsza partia dla Francuzki (6:2).

Drugi set miał inny przebieg. Patrycja przełamała Stephanie, ale ta szybko odrobiła straty (1:1). Wyrównana walka była do stanu 3:3. Ostatnie gemy padły łupem Vongsouthi, która wygrała partię (6:3) i cały mecz.

W ćwierćfinale gry podwójnej Magda Kiszczyńska i Olga Brózda pokonały Włoszki Alice Moroni i Anna Giulia Remondina 6:4, 6:3. W pierwszym secie do stanu 4:4 było bez przełamań, ale dziewiąty gem to break wywalczony przez Polki, które wygrywają (6:4).

Druga partia rozpoczęła się od szybkiego przełamania, nasze tenisistki po raz drugi odbierają podanie Włoszkom (6:3).

Półfinałowymi rywalkami naszego debla będą Claudine Schaul (Luksemburg) i Keren Shlomo (Izrael), które wygrały z Elyne Boeykens i Stephanie Vogt 7:6, 3:6, 10:4.

Wyniki na żywo: Kliknij tutaj