MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Wygrane Fryty i Matki oraz Ali i Zi

W Londynie polscy debliści walczyli ze zmiennym szczęściem w meczach 1. rundy. Przegrali Łukasz i Oliver oraz Klaudia i Edina.

Klauda Jans w parze z Ediną Gallovits z Rumunii przegrały z Dominiką Cibulkovą i Anastasią Pavlyuchenkovą 6:4, 2:6, 4:6.

…………………………………..

Mariusz Fyrtstenberg i Marcin Matkowski wygrali z parą niemiecko-fińską Michaelem Kohlmannem i Jarkko Nieminenem 6:7, 6:1, 1:6, 7:6, 6:4.

Biało-czerwoni przegrali pierwszego seta w tie-breku (4:7). W kolejnej partii wygrali 6:1, aby w następnej ulec 1:6. Czwarta rozstrzygnęła się w tie-breku, tym razem lepsi byli nasi zawodnicy (7:2). W decydującym secie utrzymali przewagę breaka 6:4.

……………………….

Łukasz kubot i Oliver Marach nie awansowali do 2. rundy, przegrywając z Argentyńczykami Horacio Zeballosem i Leonardo Mayerem 3:6, 7:6, 3:6, 6:2, 6:8.

Polsko-austriacka para przegrała pierwszą partię 3:6. W kolejnej 7:6 (6) lepsi byli nasi zawodnicy. W 3. secie rywale triumfowali 6:3, następna dla Lukiego i Olego 6:2. W decydującym secie bez przełamań było do stanu (6:6). W 13. gemie nasz duet stracił podanie (6:7). Rywale obronili breakpointa i zwyciężyli 8:6.

………………………..

Alicja Rosolska (na zdjęciu) i Zi Yan pokonały Julie Coin z Francji i Marie-Eve Pelletier z Kanady 6:3, 6:2.

W 1. partii (3:1) z przełamaniem. Rywalki odrobiły stratę (3:2), ale nasz duet po raz drugi wywalczył breaka. Pierwszy set 6:3 dla naszych dziewczyn. W drugim radziły sobie równie dobrze i wygrały 6:2.