Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Sinner - Hurkacz 7:6 (8), 7:6 (2); LONDYN ATP 500: T. Paul - Musetti 6:1, 7:6 (8); BERLIN WTA 500: Pegula - Kalinskaya 6:7 (0), 6:4, 7:6 (3); Pegula - Gauff 7:5, 7:6 (2); BIRMINGHAM WTA 250: Putintseva - Tomljanovic 6:1, 7:6 (8); GAIBA WTA 125: Parks - Pera 6:3, 6:1.

Zagraj w Volkl Student Open

W poniedziałek na kortach Parku Tenisowego Olimpia w Poznaniu rozpocznie się największy w Polsce turniej studencki.

Tenisiści walczyć będą po raz piaty o puchar JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w zawodach Volkl Student Open 2011.

Jest to impreza o puli nagród przekraczającej 20 tysięcy złotych, stąd ogromne zainteresowanie studentów z całego kraju.

Pojawią się reprezentanci uczelni z Wrocławia, Szczecina, Gdańska, Warszawy, Bydgoszczy, a także studiujący w Polsce obcokrajowcy.

W poniedziałek odbędą się eliminacje z udziałem ponad 30 zawodników. Od wtorku walkę w turnieju głównym zaczną najlepsi 24 studenci i 24 studentki w singlu, deblu i mikście.

Równocześnie, od środy rozgrywany będzie turniej towarzyszący Volkl Junior Cup przeznaczony dla młodzików (dzieci poniżej 14 roku życia).

Środa to dzień finałów, które rozpoczną się o godz. 10 mikstem. Po nim odbędzie się pojedynek deblowy i wreszcie na 16 zaplanowano finały singla kobiet i mężczyzn.

Po nich nastąpi uroczyste wręczenie nagród i pucharów czołowym zawodnikom turnieju. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali upominki rzeczowe.

Zgłoszenia należy przesyłać do 21 maja pocztą elektroniczną na adres – marek.tadyszak@ue.poznan.pl

O przyznaniu miejsca w turnieju decydują: miejsce na liście WTA, ATP, pozycja na liście krajowej PZT, lokata w akademickich mistrzostwach województwa, kolejność wpłynięcia zgłoszenia.

Turniej odbędzie się pod patronatem naszego portalu.

Kategoria: