Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Fręch - Sharma 6:4, 2:6, 6:2; Linette - Barthel 7:6 (4), 6:4; Siniakova - Chirico 7:5, 4:6, 6:3; Samson - Wurth 6:0, 6:2; Von Deichmann - Schmiedlova 6:4, 6:4; Salkova - Sonmez 6:4, 6:0; Shibahara - Korpatsch 7:6 (5), 3:6, 7:5; Fett - Van Uytvanck 6:2, 6:2; Selekhmeteva - Palicova 7:5, 6:3; JASSY WTA 250: Bondar - Benoit 6:3, 6:1; Janicijevic - Topalova 6:1, 6:2; Lepchenko - Trevisan 5:7, 6:4, 6:3; Waltert - Makarova 6:2, 6:2; Boskovic - Timofeeva 7:5, 6:1; Martic - Parrizas Diaz 6:4, 6:4; Paquet - Carle 6:4, 6:2; Avanesyan - Romero Gormaz 6:1, 6:2; Todoni - Falei 5:0 i krecz Aliony; WARSZAWA WTA 125: Parks - Hertel 6:3, 4:6, 6:1; Bolkvadze - Sramkova 6:1, 6:2; Hontama - Raina 7:5, 6:2; Glushko - Baindl 6:2, 7:5; Joint - Ruzic 5:7, 6:2, 6:3; Klimovicova - Savinykh 6:4, 6:3.

Zosia i Remigiusz najlepsi

Zofia Stanisz (KT Jelenia Góra) i Remigiusz Prządka (Promień Opalenica) triumfowali w ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym kadetów w Ścięgnach.

Zawody odbyły się w ośrodku Family Tennis Camp. Rywalizowało w nich osiem dziewcząt i czternastu chłopców do lat 16.

14-letnia Zosia Stanisz w decydującym spotkaniu wygrała z rok starszą Natalią Lewińską (KT Jelenia Góra).

W deblu Lewińska i Monika Przybył (KT Jelenia Góra) były bezkonkurencyjne. Zwyciężyły po bardzo zaciętym pojedynku z Anną i Ewą Morkowskimi (PKT Pobiedziska).

Wśród kadetów Remigiusz Prządka pokonał w finale Janusza Kuriatę (MKS Szczawno-Zdrój).

W grze podwójnej najlepsi okazali się Tomasz Kaczmarek i Jędrzej Sobkowiak (obaj TT Świerczewo Poznań). Byli skuteczni od Prządki i Piotra Łuczaka (Meczbol Suchy Las).

Dziewczęta

Ćwierćfinały: Lewińska – Beleć 6:0, 6:1; Skuza – E. Morkowska 6:2, 4:6, 7:4; Przybył – Kolek 6:1, 6:1; Stanisz – A. Morkowska 6:3, 6:1.

Półfinały: Lewińska – Skuza 6:3, 7:5; Stanisz – Przybył 6:1, 6:1.

Finał: Stanisz – Lewińska 6:4, 6:4.

Chłopcy

Ćwierćfinały: Prządka – Gonciarz 6:2, 6:2; Bielecki – Komorowski 5:7, 6;0, 6:0; Łuczak – Kaczmarek 6:3, 6:2; Kuriata – Sobkowiak 7:6, 3:6, 7:5.

Półfinały: Prządka – Bielecki 5:7, 7:5, 6:4; Kuriata – Łuczak 3:6, 7:6, 6:1.

Finał: Prządka – Kuriata 6:1, 6:4.

Kategoria: