Polski Tenis

WYNIKI

BJK CUP: Polska - Szwajcaria 4:0: Świątek - Naef 6:4, 6:3; Chwalińska/Kawa - Teichmann/Waltert 7:5, 6:1; Fręch - Naef 6:7 (8), 7:5, 6:3; Świątek - Waltert 6:3, 6:1; MONTE CARLO ATP 1000: Ruud - Djokovic 6:4, 1:6, 6:4; S. Tsitsipas - Sinner 6:4, 3:6, 6:4.

Zrezygnował z Aten

Zgodnie z wcześniejszym planem, Michał Przysiężny wycofał się z gry w przyszłotygodniowym challengerze w Atenach (korty twarde, 125 tys. $).

Ołówek – po starcie w Leon – wróci do Polski i będzie przygotowywał się do sezonu na kortach ziemnych. Do rozgrywek ATP wróci 1 maja w Portugalii, gdzie rozpocznie walkę w eliminacjach Estoril Open (pula nagród 450 tys. € ).

W kolejnym majowym tygodniu może wystąpić w kwalifikacjach wielkiej imprezy Mutua Madrilena Madrid Open lub zagrać w jednym z europejskich challengerów (Bordeaux, Biella lub Zagrzeb).

Na olimpijskich obiektach

W Atenach zmagania odbędą się na pięknych kortach Olympic Athletic Center. Poza Przysiężnym, z turnieju wycofali się też Stefan Koubek i Karol Beck. I tak jednak obsada jest bardzo dobra. Zaprezentują się m.in. Benjamin Becker, Philipp Petzschner, Marco Chiudinelli, Rainer Schuettler czy Dudi Sela.

Debliści nadal w Rzymie

Ponadto tenisiści walczyć będą w challengerach w Rzymie, brazylijskiej Curitibie i amerykańskim Tallahassee. We Włoszech nadal rywalizować będą Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk.

Kategoria: