Polski Tenis

WYNIKI

ADELAJDA WTA: Świątek - Bencic 6:2, 6:2; SINGAPUR ATP: Popyrin - Bublik 4:6, 6:0, 6:2; MONTPELLIER ATP: Goffin - Bautista Agut 5:7, 6:4, 6:2; CORDOBA: J.M. Cerundolo - Coria 6:4, 4:6, 6:2; Ramos-Vinolas - Bagnis 7:5, 5:7, 6:3.

Zubr Cup – porażka Kasi Kawy

przez maka

Aż siedem Polek rywalizuje w turnieju Zubr Cup w Prerovie (korty ziemne, 25 tys. $).

Justyna Jegiołka (331 w rankingu WTA) i Paula Kania (408) dostały się do głównej drabinki dzięki pozycjom w światowej klasyfikacji.

Natomiast Barbara Sobaszkiewicz (508), Katarzyna Kawa (606) i Klaudia Gawlik (1128) przebiły się przez kwalifikacje.

W pierwszej rundzie Kasia wygrała z Francuzkę Myrtille Georges (389) 7:6 (1), 6:1, a Basia uległa Niemce Sarah Gronert (278) 4:6, 4:6.

Justyna przegrała z Czeszką Martiną Kubicikovą (558) 5:7, 4:6. Paula Kania nie sprostała Czeszce Renacie Voracovej (120) 1:6, 3:6.

Klaudia we wtorek przegrała z Ukrainką Nadią Kichenok (418) 2:6, 1:6.

W 1/8 finału Kasia Kawa przegrała z Czeszką Karoliną Pliskova (257) 6:2, 1:6, 4:6 .

Wyniki

Pierwsza runda: (1) Ondraskova – Horakova 6:1, 6:0; Jani – Kalabina 4:6, 7:5, 6:3; Sekulic – Kramperova 5:7, 6:4, 6:0; (6) Gronert – Sobaszkiewicz 6:4, 6:4; Juhaszova – (3) Krunic 6:2, 7:5; Luknarova – Allertova 6:4, 2:6, 6:1; Kubicikova – Jegiołka 7:5, 6:4; Sumova – (7) Buryachok 2:6, 7:5, 6:3; (5) Kar. Pliskova – Konta 6:2, 7:6 (3); Kawa – Georges 7:6 (1), 6:1; Kapshay – Lukacs 6:4, 6:2; (4) Wienerova – Klapkova 6:1, 6:1; Svitolina – (8) L. Kichenok 4:6, 6:3, 7:5; N. Kichenok – Gawlik 6:2, 6:1; Marcinkevica – Pashkova 5:7, 7:5, 6:0; (2) Voracova – Kania 6:1, 6:3.

Druga runda: Jani – Ondraskova 6:0 i krecz Zuzany; Sekulic – Gronert 7;6 (5), 6:4; Luknarova – Juhaszova 6;3, 3:6, 6:3; Kubicikova – Sumova 6:7 (5), 6:0, 6:3; Kar. Pliskova – Kawa 2:6, 6:1, 6:4; Wienerova – Kapshay 7:5, 6:0; Svitolina – N. Kichenok 6:4, 6:3; Voracova – Marcinkevica 6:2, 6:3.

W grze podwójnej zagrają Olga Brózda, Natalia Kołat, Kawa, Kania i Sobaszkiewicz.

Olga i Natalia wygrały z Czeszkami Klarą Dohnalovą i Kateriną Kaminkovą 6:3, 7:5. Basia i Paula pokonały Czeszki Barborę Krejcikovą i Terezę Smitkovą 4:6, 6:4, 13:11.

Kasia i Słowaczka Zuzana Luknarova przegrały z Ukrainkami Veroniką Kapshay i Eliną Svitoliną 5:7, 3:6.

Olga i Natalia przegrały z siostrami Ludmiłą i Nadią Kichenok z Ukrainy 4:6, 6:3, 5:10.

Natomiast Basia i Paula wygrały z Czeszkami Simoną Dobrą i Terezą Hladikovą 6:4, 0:6, 10:8, ale uległy w półfinale Czeszkom Katerinie Kramperovej i Karolinie Pliskovej 3:6, 3:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności