Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 250: Linette - Watson 6:1, 6:1; Pera - Ruse 7:5, 6:4; Makarova - Cirstea 1:6, 6:3, 6:2; Ferro - Gabueva 6:3, 6:4; Friedsam - D. Saville 4:6, 6:3, 7:6 (5); Piter/Zimmermann - Xu/Yang 6:3, 3:6, 10:7; RABAT WTA 250: Bondar - Ferrando 6:4, 3:6, 7:5; Burel - Udvardy 7:6 (4), 7:6 (3); C. Liu - Rakhimova 6:4, 6:3; GENEWA ATP 250: Kokkinakis - Fognini 6:4, 6:3; J. Sousa - Andujar 6:1, 6:4; O' Connell - Ramos-Vinolas 7:6 (5), 6:4; Basilashvili - Bagnis 6:4 i krecz Argentyńczyka; LYON ATP 250: Watanuki - Kwon 6:3, 6:4; Coria - Altmaier 6:3, 3:6, 6:3; Guinard - Gaston 6:4, 6:7 (5), 6:2; Baez - Otte 5:7, 6:4, 6:2.

Żuk wygrał w Rydze, Królik w finale w Hiszpanii

Młodzi polscy tenisiści walczyli w turniejach w Europie.

Magaluf

W zawodach młodzików Calvia Open Tennis Europe w Hiszpanii walczą Patryk Królik, Marcin Mol, Piotr Matuszewski, Sonia Grzywocz i Alicja Sierzputowska.

Patryk, najwyżej rozstawiony, pokonał Hiszpanów Xisco Pons-Estel Gasco 6:2, 6:0 i Joaquina Barraza Escobaresa 6:3, 6:2.

W ćwierćfinale wygrał z kolejnym zawodnikiem z Hiszpanii Mauricio Marco Benitezem Zafrą 5:7, 7:6 (4), 6:2.

W meczu o finał pokonał Australijczyka Gonzalo Morella Raschiatore 4:6, 6:3, 6:4. W walce o tytuł przegrał ze Słowakiem Alexem Gajdicą 6:4, 5:7, 4:6.

Piotrek wygrał z Rosjaninem Antonem Kropotkinem 6:0, 6:3. W drugiej rundzie pewnie pokonał Niemca Maxima Sabeshinkija 6:1, 6:1.

W 1/4 finału uległ Gajdicy 3:6, 3:6.

Alicja wygrała z Hiszpanką Laią Conejero Gutierrez 6:3, 6:1 i Kapitoliną Viktoriyą Mikheevą z Rosji 6:3, 5:7, 6:2.

W ćwierćfinale pokonała kolejną Rosjanką Anną Kalinskayą 7:6 (6), 4:6, 6:3. W 1/2 finału spotka się z Hiszpanką Paulą Comelią Aguilo.

Marcin przegrał z Alejandro Rosas Garcią z Hiszpanii 6:0, 3:6, 1:6. Sonia uległa Rosjance Elizabeth Lyuksinovej 6:3, 3:6, 4:6.

Ryga

Na Łotwie rozgrywany był turniej skrzatów Plavnieki Open. Na starcie pojawili się Michał Sikorski oraz Kacper Żuk.

Sikorski wygrał z Łotyszem Atjomsem Spakovsem 6:1, 6:1, ale przegrał z Aliaksandrem Liaonenką z Białorusi 6:3, 3:6, 4:6.

Kacper bez straty gema pokonał Łotysza Artura Kuliaba 6:0, 6:0 i Białorusina Annei Laskę 6:1, 6:3.

W ćwierćfinale wygrał pojedynek z Litwinem Simonasem Zulauskasem 6:0, 6:3. W półfinale był skuteczniejszy od Fina Emila Ruusvuorima 6:2, 7:5.

W finale Żuk pokonał Rosjanina Mikhaiła Sokolovskiego 6:3, 6:4. Kacper i Michał triumfowali w grze podwójnej.

Kijów

Jan Zasada i Zuzanna Wilk zdecydowali się zagrać w imprezie skrzatów Wilson Cup na Ukrainie.

Zuzia pokonała Ukrainki Taisię Polyarush 4:6, 6:3, 7:6 (0) i Darynę Kovalenko 6:1, 6:3.

W trzecim meczu przegrała z zawodniczką gospodarzy Aliną Viacheslavovną Menshykovą 0:6, 3:6.

Janek rozpoczął rywalizację od drugiej rundy, w której uległ Grygoriiemu Kysilovowi z Ukrainy 0:6, 3:6.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności