Polski Tenis

WYNIKI

MOSKWA WTA 500: Halep - Potapova 6:1, 6:4; Alexandrova - Jabeur 6:1, 1:0 i krecz Tunezyjki; Kontaveit - Siniakova 6:3, 6:3; Martincova - Bara 6:0, 7:5; TENERYFA WTA 250: S. Zheng - Masarova 6:4, 6:2; Cornet - Voegele 6:1, 6:2; Gracheva - Sorribes Tormo 6:4, 5:7, 7:5 (4); Tauson - Watson 6:4, 2:6, 7:6 (6); Vekic - Riske 6:1, 6:4; Rus - Golubic 6:3, 6:4; Sherif - Stefanini 6:2, 6:0; Kovinic - Van Uytvanck 6:3, 6:3; MOSKWA ATP 250: Paul - M. Ymer 7:6 (7), 7:5; Mannarino - Safiullin 1:6, 7:6 (6), 6:4; P. Martinez - G. Pella 6:2 i krecz Argentyńczyka; Marchenko - Bublik 6:4, 6:3; Gerasimov - Kecmanovic 6:3, 1:6, 6:4; ANTWERPIA ATP 250: Nakashima - De Minaur 6:4, 6:0; Davidovich Fokina - Thompson 6:3, 6:3; Laaksonen - Paire 4:6, 6:0, 6:3.

Żuk wygrał w Rydze, Królik w finale w Hiszpanii

Młodzi polscy tenisiści walczyli w turniejach w Europie.

Magaluf

W zawodach młodzików Calvia Open Tennis Europe w Hiszpanii walczą Patryk Królik, Marcin Mol, Piotr Matuszewski, Sonia Grzywocz i Alicja Sierzputowska.

Patryk, najwyżej rozstawiony, pokonał Hiszpanów Xisco Pons-Estel Gasco 6:2, 6:0 i Joaquina Barraza Escobaresa 6:3, 6:2.

W ćwierćfinale wygrał z kolejnym zawodnikiem z Hiszpanii Mauricio Marco Benitezem Zafrą 5:7, 7:6 (4), 6:2.

W meczu o finał pokonał Australijczyka Gonzalo Morella Raschiatore 4:6, 6:3, 6:4. W walce o tytuł przegrał ze Słowakiem Alexem Gajdicą 6:4, 5:7, 4:6.

Piotrek wygrał z Rosjaninem Antonem Kropotkinem 6:0, 6:3. W drugiej rundzie pewnie pokonał Niemca Maxima Sabeshinkija 6:1, 6:1.

W 1/4 finału uległ Gajdicy 3:6, 3:6.

Alicja wygrała z Hiszpanką Laią Conejero Gutierrez 6:3, 6:1 i Kapitoliną Viktoriyą Mikheevą z Rosji 6:3, 5:7, 6:2.

W ćwierćfinale pokonała kolejną Rosjanką Anną Kalinskayą 7:6 (6), 4:6, 6:3. W 1/2 finału spotka się z Hiszpanką Paulą Comelią Aguilo.

Marcin przegrał z Alejandro Rosas Garcią z Hiszpanii 6:0, 3:6, 1:6. Sonia uległa Rosjance Elizabeth Lyuksinovej 6:3, 3:6, 4:6.

Ryga

Na Łotwie rozgrywany był turniej skrzatów Plavnieki Open. Na starcie pojawili się Michał Sikorski oraz Kacper Żuk.

Sikorski wygrał z Łotyszem Atjomsem Spakovsem 6:1, 6:1, ale przegrał z Aliaksandrem Liaonenką z Białorusi 6:3, 3:6, 4:6.

Kacper bez straty gema pokonał Łotysza Artura Kuliaba 6:0, 6:0 i Białorusina Annei Laskę 6:1, 6:3.

W ćwierćfinale wygrał pojedynek z Litwinem Simonasem Zulauskasem 6:0, 6:3. W półfinale był skuteczniejszy od Fina Emila Ruusvuorima 6:2, 7:5.

W finale Żuk pokonał Rosjanina Mikhaiła Sokolovskiego 6:3, 6:4. Kacper i Michał triumfowali w grze podwójnej.

Kijów

Jan Zasada i Zuzanna Wilk zdecydowali się zagrać w imprezie skrzatów Wilson Cup na Ukrainie.

Zuzia pokonała Ukrainki Taisię Polyarush 4:6, 6:3, 7:6 (0) i Darynę Kovalenko 6:1, 6:3.

W trzecim meczu przegrała z zawodniczką gospodarzy Aliną Viacheslavovną Menshykovą 0:6, 3:6.

Janek rozpoczął rywalizację od drugiej rundy, w której uległ Grygoriiemu Kysilovowi z Ukrainy 0:6, 3:6.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności