MADRYT WTA 1000: Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Zwycięstwo Agi i Marii, porażka Ali i Chanelle

Agnieszka Radwańska i Alicja Rosolska rozegrały mecze pierwszej rundy turnieju gry podwójnej w US Open. Polki grają z zagranicznymi partnerkami.

Alicja i Chanelle Scheepers (RPA) przegrały z Niemkami Julią Goerges i Anną-Leną Groenefeld 3:6, 6:7 (3).

W pierwszym secie rywalki okazały się nieznacznie lepsze i wygrały 6:3. W drugim była równowaga do stanu (3:3). W 7. gemie Ala i Chanelle wywalczyły breaka (4:3). Utrzymały przewagę (5:3).

Nasza para nie wykorzystała piłki setowej. Niemki odrobiły stratę przełamania (5:5) i wygrały swoje podanie (5:6). Losy seta rozstrzygnął tie-break. W nim skuteczniejsze okazały się rywalki . Wygrały (7:3) i w całym secie 7:6.

Agnieszka z Rosjanką Marią Kirilenko, rozstawione z numerem dziesiątym, wygrały z Kai-Chen Chang z Tajwanu i Raquel Kops-Jones z USA 6:3, 6:0.

Początek pierwszego seta to gemy wygrywane przez podające (1:1). Polka i Rosjanka nie wykorzystały czterech breakpointów, jednak piąty dał im breaka (2:1). Rywalki błyskawicznie odrobiły stratę (2:2).

Kolejne gemy dla serwujących (3:3). W siódmym Aga i Maria po raz drugi odebrały serwis przeciwniczkom (4:3) i utrzymały swoje podanie (5:3). Trzeci break dał naszej parze seta 6:3.

W 1. gemie drugiej partii Polka i Rosjanka obroniły dwa breakpointy i zdobyły gema (1:0). W następnym wywalczyły przełamanie (2:0). Dołożyły swoje podanie i drugiego breaka. Prowadzą (4:0).

Rywalki nie zdołały w tej partii wygrać gema przy swoim serwisie. Trzecie przełamanie dało Isi i Marii zwycięstwo 6:0 i awans do drugiej rundy.

Zagrają w niej z Amerykankami Jamie Hampton i Melanie Oudin lub Jill Craybas i Sloane Stephens.