MADRYT WTA 1000: Potapova - Shnaider 7:5, 6:4; Xiyu Wang - A. Bogdan 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2; Schmiedlova - Kenin 6:3, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Zwycięstwo Matki i Fryty

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wywalczyli awans do ćwierćfinału turnieju deblowego w Madrycie.

Fyrstenberg /Matkowski76
Bellucci/Dolgopolov54

W pierwszym secie obie pary przełamywały się dwukrotnie. Rywale serwowali na seta, ale Matka i Fryta odrobili stratę breaka (5:5)

Utrzymali własne podanie (6:5) i trzecim przełamaniem przy pierwszej piłce setowej wygrali (7:5).

W drugiej partii bez breaków (5:4), choć w piątym gemie Polacy obronili się przed stratą podania. W ćwierćfinale spotkają się z Bobem i Mike Bryanami.

Rywalami Polaków w drugiej rundzie był duet brazylijsko-ukraiński Thomaz Bellucci i Alexandr Dolgopolov.