Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - F. Cerundolo 6:2, 6:0; Galan - Carballes Baena 7:6 (6), 6:2; Barrios Vera - Kopriva 6:7 (4), 6:3, 6:2; Sachko - Tabilo 6:4, 6:4; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Popko 2:6, 6:3, 6:3; Ferreira Silva - Ugo Carabelli 7:5, 6:2; Sakamoto - Janvier 6:2, 3:6, 6:1; Menezes - Pucinelli De Almeida 6:2, 6:2.

ATP Cup – zwycięstwo Serbów

W Australii rozgrywana była pierwsza edycja drużynowego turnieju ATP Cup 2020.

Polacy trafili do Grupy E. Walczyli w Sydney z Austriakami, Argentyńczykami i Chorwatami. Po dwóch przegranych w ostatnim meczu pokonali w świetnym stylu Austriaków. 

W naszym zespole rywalizowali: Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Kacper Żuk, Wojciech Marek i Łukasz Kubot. 

W meczu z Chorwatami zmagającego się z bólem Majchrzaka zastąpił Żuk, który ambitnie walczył z Marinem Ciliciem. Drugie zwycięstwo w ATP Cup odniósł Hurkacz.

W spotkaniu z Austriakami kolejną szansę dostał Żuk i ją wykorzystał. Pokonał Dennisa Novaka. Zdobył 15 punktów do rankingu ATP (wejdzie raczej do czołowej 400 na świecie). Wspaniale spisał się Hurkacz, który wygrał z Dominikiem Thiem. Może być rozstawiony w Australian Open.

Polacy stracili już wcześniej szansę na awans do ćwierćfinałów. 

WYNIKI

Belgia – Mołdawia 3:0: Darcis – Cozbinov 6:4, 6:7 (4), 7:5; Goffin – Albot 6:4, 6:1; Gille/Vliegen – Albot/Cozbinov 6:7 (5), 7:6 (4), 11:9.

Kanada – Grecja 3:0: Auger-Aliassime – Pervolarakis 6:1, 6:3; Shapovalov – S. Tsitsipas 7:6 (6), 7:6 (4); Auger-Aliassime/Shapovalov – Pervolarakis/P. Tsitsipas 6:2, 6:3.

Norwegia – USA 2:1: Durasovic – Fritz 2:6, 2:6; Ruud – Isner 6:7 (3), 7:6 (10), 7:5; Durasovic/Ruud – Krajicek/Ram 4:6, 6:3, 10:5.

Bułgaria – Wielka Brytania 2:1: Kuzmanov – Norrie 2:6, 6:3, 2:6; Dimitrov – Evans 2:6, 6:4, 6:1; Dimitrov/Lazarov – J. Murray/Salisbury 7:6 (5), 6:7 (2), 11:9.

Rosja – Włochy 3:0: Khachanov – Travaglia 7:5, 6:3; Medvedev – Fognini 1:6, 6:1, 6:3; Khachanov/Medvedev – Bolelli/Lorenzi 6:4, 6:3.

Australia – Niemcy 3:0: Kyrgios – Struff 6:4, 7:6 (4); De Minaur – A. Zverev 4:6, 7:6 (3), 6:2; Guccione/Peers – Krawietz/Mies 6:3, 6:4.

Polska – Argentyna 1:2: Majchrzak – G. Pella 2:6, 6:2, 2:6; Hurkacz – Schwartzman 4:6, 6:2, 6:3; Hurkacz/Kubot – Max. Gonzalez/Molteni 2:6, 4:6.

Francja – Chile 2:1: Paire – Jarry 6:7 (3), 6:3, 6:3; Monfils – Garin 6:3, 7:5; Mahut/Roger-Vasselin – Garin/Jarry 5:7, 2:6.

Japonia – Urugwaj 3:0: Soeda – M. Cuevas 6:1, 6:3; Nishioka – P. Cuevas 6:0, 6:1; Matsui/McLachlan – Behar/P. Cuevas 7:6 (5), 6:4. 

Serbia – RPA 3:0: Lajovic – L. Harris 3:6, 7:6 (4), 6:3; Djokovic – K. Anderson 7:6 (5), 7:6 (6); Cacic/Troicki – Klaasen/Roelofse 6:3, 6:2.

Chorwacja – Austria 3:0: Cilic – Novak 6:7 (4), 6:4, 6:4; Coric – D. Thiem 7:6 (4), 2:6, 6:3; Dodig/Mektic – Marach/J. Melzer 7:6 (4), 6:2.

Hiszpania – Gruzja 3:0: Bautista Agut – Metreveli 6:0, 6:0; Nadal – Basilashvili 6:3, 7:5; Carreno Busta/F. Lopez – Bakshi/Tsivadze 6:3, 6:4.

Bułgaria – Mołdawia 2:1: Kuzmanov – Cozbinov 6:1, 7:5; Dimitrov – Albot 6:2, 6:3; Dimitrov/Lazarov – Albot/Cozbinov 4:6, 6:7 (4).

Australia – Kanada 3:0: Millman – Auger-Aliassime 6:4, 6:2; De Minaur – Shapovalov 6:7 (6), 6:4, 6:2; Guccione/Peers – Auger-Aliassime/Shamasdin 3:6, 7:6 (7), 10:8.

Włochy – Norwegia 2:1: Travaglia – Durasovic 6:1, 6:1; Fognini – Ruud 2:6, 2:6; Bolelli/Fognini – Durasovic/Ruud 6:3, 7:6 (3).

Wielka Brytania – Belgia 2:1: Norrie – Darcis 2:6, 4:6; Evans – Goffin 6:4, 6:4; J. Murray/Salisbury – Gille/Vliegen 6:3, 7:6 (7).

Niemcy – Grecja 2:1: Struff – Pervolarakis 6:4, 6:1; A. Zverev – S. Tsitsipas 1:6, 4:6; Krawietz/Mies – Pervolarakis/S. Tsitsipas 3:6, 6:3, 17:15.

Rosja – USA 2:1: Khachanov – Fritz 3:6, 7:5, 6:1; Medvedev – Isner 6:3, 6:1; Khachanov/Medvedev – Krajicek/Ram 3:6, 4:6.

Polska – Chorwacja 1:2: Żuk – Cilic 6:7 (8), 4:6; Hurkacz – Coric 6:2, 6:2; Hurkacz/Kubot – Dodig/Mektic 2:6, 1:6.

RPA – Chile 3:0: L. Harris – Jarry 6:4, 6:4; K. Anderson – Garin 6:0, 6:3; Klaasen/Roelofse – Garin/Jarry 1:6, 6:3, 10:7.

Japonia – Gruzja 2:1: Soeda – Metreveli 4:6, 6:3, 6:2; Nishioka – Basilashvili 6:2, 6:3; Matsui/McLachlan – Bakshi/Tkemaladze 2:6, 4:6.   

Austria – Argentyna 3:0: Novak – G. Pella 0:6, 6:4, 6:4; D. Thiem – Schwartzman 6:3, 7:6 (3); Marach/J. Melzer – Max. Gonzalez/Molteni 6:1, 6:4.

Francja – Serbia 1:2: Paire – Lajovic 6:2, 6:7 (6), 6:4; Monfils – Djokovic 3:6, 2:6; Mahut/Roger-Vasselin – Djokovic/Troicki 3:6, 7:6 (5), 3:10.

Hiszpania – Urugwaj 3:0: Bautista Agut – Roncadelli 6:1, 6:2; Nadal – P. Cuevas 6:2, 6:1; Carreno Busta/F. Lopez – Behar/Fumeaux 6:1, 3:6, 10:3.

Wielka Brytania – Mołdawia 3:0: Norrie – Cozbinov 6:2, 6:2; Evans – Albot 6:2, 6:2; J. Murray/Salisbury – Albot/Cozbinov 6:2, 6:3.

Kanada – Niemcy 2:1: Auger-Aliassime – Struff 1:6, 4:6; Shapovalov – A. Zverev 6:2, 6:2; Auger-Aliassime/Shapovalov – Krawietz/Mies 6:3, 7:6 (4).

Rosja – Norwegia 3:0: Khachanov – Durasovic 6:2, 6:1; Medvedev – Ruud 6:3, 7:6 (6); Gabashvili/Kravchuk – Durasovic/Ruud 7:6 (4), 6:4.  

Belgia – Bułgaria 2:1: Darcis – Kuzmanov 0:6, 3:6; Goffin – Dimitrov 4:6, 6:2, 6:2; Gille/Vliegen – Dimitrov/Lazarov 3:6, 6:4, 10:7.

Australia – Grecja 3:0: Millman – Pervolarakis 4:6, 6:1, 7:6 (1); Kyrgios – S. Tsitsipas 7:6 (7), 6:7 (3), 7:6 (5); Guccione/Peers – Kalovelonis/P. Tsitsipas 6:3, 6:4.    

Włochy – USA 3:0: Travaglia – Fritz 7:6 (3), 7:6 (1); Fognini – Isner 6:4, 7:6 (5); Bolelli/Fognini – Krajicek/Ram 6:4, 6:7 (5), 10:3.

Polska – Austria 2:1: Żuk – Novak 5:7, 7:6 (3), 6:3; Hurkacz – D. Thiem 3:6, 6:4, 7:6 (5); Hurkacz/Kubot – Marach/J. Melzer 7:6 (3), 3:6, 9:11.

Serbia – Chile 2:1: Lajovic – Jarry 6:2, 7:6 (3); Djokovic – Garin 6:3, 6:3; Cacic/Troicki – Jarry/Tabilo 3:6, 6:7 (2).

Hiszpania – Japonia 3:0:  Bautista Agut – Soeda 6:2, 6:4; Nadal – Nishioka 7:6 (4), 6:4; Carreno Busta/Nadal – McLachlan/Soeda 7:6 (5), 4:6, 10:6.

Argentyna – Chorwacja 3:0: G. Pella – Cilic 7:6 (1), 6:3; Schwartzman – Coric 6:2, 6:2; Max. Gonzalez/Molteni – Dodig/Mektic 3:6, 6:3, 10:2.

Francja – RPA 1:2: G. Simon – L. Harris 2:6, 6:2, 6:2; Paire – K. Anderson 6:2, 6:7 (1), 6:7 (5); Mahut/Roger-Vasselin – Klaasen/Roelofse 3:6, 4:6. 

Gruzja – Urugwaj 2:1: Metreveli – Roncadelli 6:2, 6:1; Basilashvili – P. Cuevas 6:4, 1:6, 6:4; Bakshi/Metreveli – Behar/P. Cuevas 2:6, 2:6.

ĆWIERĆFINAŁY

Rosja – Argentyna 3:0: Khachanov – G. Pella 6:2, 7:6 (4); Medvedev – Schwartzman 6:4, 4:6, 6:3; Gabashvili/Kravchuk – Max. Gonzalez/Molteni 7:6 (5), 6:4.

Serbia – Kanada 3:0: Lajovic – Auger-Aliassime 6:4, 6:2; Djokovic – Shapovalov 4:6, 6:1, 7:6 (4); Cacic/Troicki – Polansky/Shamasdin 6:3, 6:2.

Australia – Wielka Brytania 2:1: Kyrgios – Norrie 6:2, 6:2; De Minaur – Evans 6:7 (4), 6:4, 6:7 (2); De Minaur/Kyrgios – J. Murray/Salisbury 3:6, 6:3, 18:16. 

Hiszpania – Belgia 2:1: Bautista Agut – Coppejans 6:1, 6:4; Nadal – Goffin 4:6, 6:7 (3); Carreno Busta/Nadal – Gille/Vliegen 6:7 (7), 7:5, 10:7.

PÓŁFINAŁY

Serbia – Rosja 3:0: Lajovic – Khachanov 7:5, 7:6 (1); Djokovic – Medvedev 6:1, 5:7, 6:4; Cacic/Troicki – Gabashvili/Kravchuk 6:4, 7:6 (7).

Hiszpania – Australia 3:0: Bautista Agut – Kyrgios 6:1, 6:4; Nadal – De Minaur 4:6, 7:5, 6:1; Carreno Busta/F. Lopez – Guccione/Peers 6:2, 6:7 (6), 10:4.

FINAŁ

Serbia – Hiszpania 2:1: Lajovic – Bautista Agut 5:7, 1:6; Djokovic – Nadal 6:2, 7:6 (4); Djokovic/Troicki – Carreno Busta/F. Lopez 6:3, 6:4.

Kategoria: ATP

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności