Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART ATP 250: Musetti - Koepfer 6:7 (9), 7:6 (5), 63 Tiafoe - Hanfmann 7:5, 7:6 (5); Bublik - Medjedovic 6:1, 7:6 (4); Draper - Giron 6:4, 3:6, 6:3;  'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Brouwer - Mannarino 6:3, 6:3; Griekspoor - McDonald 6:3, 7:6 (5); Humbert - Fils 6:3, 7:6 (1).

Nie będzie turnieju w Katowicach

W przyszłym roku w Spodku nie odbędzie się turniej tenisowy WTA Katowice Open.

Firma Octagon, właściciel licencje postanowił, że halowe zawody kobiet zostaną rozegrane w nowym obiekcie w szwajcarskim Biel.

Oświadczenie organizatorów

Szanowni Państwo, Turniej WTA Katowice Open 2016 okazał się dużym sukcesem sportowym, organizacyjnym, frekwencyjnym oraz medialnym. Nasze starania zostały docenione zarówno przez publiczność, jak i światową organizację Women’s Tennis Association, która w raporcie podsumowującym tegoroczną edycję wystawiła nam najwyższe noty. Od początku istnienia turnieju każda kolejna edycja cieszyła się coraz większą popularnością zarówno w kraju, jak i za granicą. W 2016 roku katowickie rozgrywki tenisowe można było obejrzeć w prawie 100 krajach świata, a na trybunach śledziło je 23 tys. kibiców. Była to czwarta edycja wydarzenia i jednocześnie ostatnia, która odbędzie się w Polsce. Decyzją agencji sportowej Octagon, do której należy licencja na ten turniej WTA, od 2017 roku będzie się on odbywał w Szwajcarii, w miejscowości Biel, od wielu lat związanej z tenisem. Niestety, otoczenie biznesowe w Polsce nie sprzyja rozwojowi tenisa na taką skalę. Polski rynek nie jest gotowy na duże inwestycje przy tak prestiżowej imprezie, dlatego trudno było nam rywalizować ze szwajcarską lokalizacją – silniejszą pod względem zaplecza finansowego. Jednocześnie chciałbym bardzo serdecznie podziękować Miastu Katowice oraz innym podmiotom, które przez cztery lata wspierały organizację turnieju wkładami finansowymi oraz swoją pracą, promując ten piękny sport i walcząc o wysoką jakość wydarzenia. To dla nas ogromny zaszczyt, że mogliśmy przysłużyć się popularyzacji tenisa, organizując przez cztery lata największy turniej tenisowy w naszym kraju.

Z poważeniem Zarząd So Sport Sp. z o.o.

Kategoria: WTA