
Agnieszka Radwańska i Magda Linette szybko odpadły z walki w Aegon Classic Birmingham 2016.
Radwańska uległa niespodziewanie Coco Vandeweghe (USA) 5:7, 6:4, 3:6. Linette przegrała z Niemką Andreą Petkovic 4:6, 2:6.
Tytuły w turnieju WTA rangi Premier broni Angelique Kerber. Radwańska i Petra Kvitova poprosiły organizatorów o dzikie kartę.
Radwańska został rozstawiona z jedynką. Mierzyła się z Amerykanką Coco Vandeweghe, triumfatorką turnieju w Holandii. We wtorek mecz przy stanie 4:4 przerwały opady deszczu. Dziś lepiej na korcie – poza drugim setem – prezentowała się Amerykanka.
W eliminacjach walczyła Linette. Została rozstawiona z ósemką. Pokonała Słowaczkę Kristinę Kucovą 6:2, 6:3 i Vanię King (USA) 6:4, 6:4, ale przegrała z Christiną McHale (USA) 4:6, 3:6.
Dostała się do turnieju głównego jako lucky loser. Uległa Niemce Andrei Petkovic 4:6, 2:6 w spotkaniu przerywanym przez opady deszczu.
W deblu Alicja Rosolska i Serbka Aleksandra Krunic przegrały z King i Rosjanką Ałłą Kudryavtsevą 6:7 (3), 6:7 (4).