Polski Tenis

WYNIKI

BERLIN WTA 500: Q. Zheng 6:4, 3:6, 6:3; Vekic - Niemeier 1:6, 6:1, 6:3; BIRMINGHAM WTA 250: Mertens - Woźniacka 6:4, 6:1; Krejcikova - D. Saville 6:1, 7:6 (5); GAIBA WTA 125: Pera - Semenistaja 6:3, 6:4; HALLE ATP 500: Duckworth - Fonseca 6:4, 6:4; Fils - Machac 6:4, 6:4; Giron - Rublev 6:4, 7:6 (5); Eubanks - P. Martinez 6:3, 6:4; LONDYN ATP 500: Fritz - Daniel 6:3, 6:3.

BNP Paribas Sopot Open 2019

W Warszawie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca challengera ATP w Sopocie. 

BNP Paribas Sopot Open 2019 odbędzie się w dniach 29.07-4.08. W turnieju zagrać mają m.in. Jerzy Janowicz, Kamil Majchrzak, Marcin Matkowski i utalentowany Tajwańczyk Chun Hsin Tseng. 

Fakt rozwoju turnieju znalazł swoje odzwierciedlenie w pozyskaniu sponsora tytularnego – BNP Paribas Bank Polska, który należy do grupy kapitałowej BNP Paribas, od ponad 45 lat związanej z tenisem m.in. poprzez sponsoring wielkoszlemowego turnieju rozgrywanego na paryskich kortach Roland Garros.

Z BNP Paribas, jako sponsorem tytularnym, turniej Sopot Open dołączył do grona prestiżowych imprez organizowanych w Indian Wells (BNP Paribas Open), Rzymie (Internazionali BNL D’Italia) oraz Luksemburgu (BGL BNP Paribas Luxembourg Open).

W nadchodzącej edycji tenisiści zagrają o większą pulę nagród i liczbę punktów. Triumfator otrzyma nie 90, jak w roku 2018, ale 100 punktów do rankingu ATP. Z kolei pulę nagród zwiększono do dokładnie 92 040 € + „hospitality” (gwarancja zakwaterowania i wyżywienia zawodników).

To oznacza, że BNP Paribas Sopot Open będzie największym challengerem rozgrywanym w tym czasie w Europie. Turnieje w Segovii oraz Libercu będą miały mniejszą pulę nagród.

Udział w turnieju mogą zgłosić tenisiści sklasyfikowani w rankingu ATP poniżej 51. miejsca. Zawodnicy zajmujący miejsca 11-50 mogą zagrać w turnieju po uzyskaniu dzikiej karty od organizatorów turnieju oraz zgody od ATP.

W turnieju głównym singlowym weźmie udział 48 tenisistów, a w deblowym zagra 16 par. Drabinka turnieju singlowego ma 64 miejsca, 16 rozstawionych tenisistów będzie miało w pierwszej rundzie wolny los. Do turnieju głównego singlowego zostanie przyznanych 5 dzikich kart, do turnieju deblowego dzikie karty otrzymają 3 pary. W eliminacjach powalczy 4 zawodników. 

– Zapowiada się zatem na to, że w Sopocie będzie można dopingować wielu klasowych zawodników, w tym reprezentantów Polski. Z dziką kartą zagra wracający po kontuzji Jerzy Janowicz – mówi Mariusz Fyrstenberg, dyrektor turnieju. – Swój udział w turnieju gry podwójnej zapowiedział także jeden z najlepszych polskich deblistów w historii – Marcin Matkowski. 

W Sopocie chcą wystąpić również Kamil Majchrzak i Chun Hsin Tseng, który w 2018 roku wygrał Roland Garros i Wimbledon w gronie juniorów. 

Jedną z głównych idei dyrektora turnieju Mariusza Fyrstenberga jest to, by był on szansą na rozwój dla utalentowanych polskich tenisistów.

– Kontynuujemy misję promocji i wspierania polskiego tenisa na wielu płaszczyznach. W dedykowanej strefie dla dzieci najmłodsi będą mogli postawić pierwsze kroki na korcie pod okiem trenerów. Dla naszych najlepszych juniorów ponownie organizujemy Akademię Młodych Talentów. Są to warsztaty obejmujące treningi tenisowe, sesje fizjoterapeutyczne, rozmowy z psychologiem i podstawy współpracy z mediami – mówi dyrektor turnieju.

Imprezie BNP Paribas Sopot Open będzie towarzyszyć bogaty program, w tym seria eventów promujących dyscyplinę także poza kortem takich jak Forum Tenisa, Strefa Tenisa na Molo czy Kinder+Sport Tennis Trophy, ale turniej to coś więcej niż tenis.

– Wprowadzamy rozwiązania proekologiczne, m.in. butelki wielorazowego użytku oraz segregację odpadów, co wpisuje się również w strategię naszych partnerów tytularnych, Banku BNP Paribas oraz Miasta Sopotu. Chcemy cieszyć się tenisem dbając równocześnie o środowisko – podsumował Fyrstenberg. 

Film z konferencji

Strona turnieju

Kategoria: ATP