Polski Tenis

WYNIKI

SAN DIEGO WTA 500: Preston - Fręch 6:4, 4:6, 6:1; Yastremska - Dolehide 6:4, 5:7, 6:1; Siniakova - Hontama 6:3, 6:1; Blinkova - Woźniacka 1:6, 6:4, 6:1; Vekic - Hui 7:5, 6:2; Maria - L. Fernandez 6:7 (7), 4:0 i krecz Kanadyjki; AUSTIN WTA 250: Arango - Parks 6:2, 6:3; Semenistaja - Jimenez Kasintseva 6:7 (2), 6:2, 6:4; Rakhimova - Wickmayer 6:3, 6:7 (4), 7:6 (5); Schmiedlova - Stearns 6:2, 4:6, 7:5; D. Collins - O. Gadecki 7:5, 6:3; Townsend - Contreras 3:6, 6:2, 6:3; Stephens - Martincova 6:4, 6:0; Xiyu Wang - Podoroska 7:5, 6:4; Kalinina - Bejlek 6:3, 6:2; Volynets - Zarazua 6:4, 7:6 (6); Vickery - Marino 6:2, 6:4; Sevastova - Riera 6:4, 6:3; DUBAJ ATP 500: Sonego - Nagal 6:4, 5:7, 6:1; Medvedev - Shevchenko 6:3, 7:5; Mensik - Coric 4:6, 6:3, 7:6 (7); Khachanov - Van Assche 6:2, 6:3; O'Connell - Marterer 6:2, 6:4; Cazaux - Musetti 6:4, 7:6 (2); Humbert - Monfils 4:6, 6:3, 6:3; Davidovich Fokina - Marozsan 6:3, 4:6, 6:1; Lehecka - Fucsovics 6:4, 3:6, 7:5; ACAPULCO ATP 500: Arnaldi - Fritz 6:4, 4:6, 6:3; Cobolli - Auger-Aliassime 2:6, 6:3, 6:2; Shelton - Evans 2:6, 7:5, 7:6 (5); De Minaur - Daniel 6:2, 6:1; Draper - T. Paul 6:0, 6:4; Ofner - Escobedo 6:7 (7), 6:4, 7:6 (4); Kecmanovic - Schwartzman 4:6, 6:3, 6:1; Nishioka - Borges 3:6, 6:2, 6:4; SANTIAGO ATP 250: Munar - Zapata Miralles 6:4, 6:1; Seyboth Wild - Burruchaga 6:4, 6:4; 

Bromma J3 – finały Weroniki i Maksa

Weronika Baszak, Maks Kaśnikowski i Piotr Pawlak do Szwecji wybrali się na turniej ITF juniorów. 

W Salk Open 2020 w miejscowości Bromma (korty twarde w hali, kategoria grade 3) zaskoczeniem była obecność Baszak, która jest 58. juniorką świata. Została oczywiście rozstawiona z jedynką. 

Singiel

Baszak pokonała Rumunkę Alexandrę Petric 6:4, 6:4, Szwedkę Agnes Mitteregger 6:1, 6:1, Belgijkę Hannę Vandewinkel (nr 7) 6:3, 6:1 i Rosjankę Ksenię Zaytsevą 6:0, 6:4. W finałowym meczu zwyciężyła z Czeszką Nikolą Bartunkovą 6:4, 6:3. 

Kaśnikowski (nr 5) był lepszy od Norwega Felixa Nordbiego 6:0, 6:4, Rosjanina Ilyi Lebedeva 4:6, 6:0, 6:4, Brytyjczyka Petera Alama 7:6 (3), 7:5 i Fina Aleksiego Lofmana 6:1, 6:3. W finale przegrał ze Szwedem Linusem Carlssonem Halldinem (nr 7) 6:7 (5), 1:6.  

Pawlak wygrał ze Szwedem Rossem Weibullem (WC) 6:1, 6:1, ale nie sprostał Belgowi Pierrowi Yvesowi Bailly’emu (nr 2) 4:6, 6:7 (3).

Debel

W grze podwójnej Baszak i Szwedka Klara Milicevic (nr 1) pokonały Szwedki Idę Johansson i Agnes Mitteregger 6:4, 6:3, Szwajcarkę Karolinę Kozakovą i Serbkę Tijanę Sretenovic 6:4, 6:4 oraz Norweżki Heddę Gurholt i Inę Soltveit Stange 6:2, 6:2. W finale były skuteczniejsze od Brytyjki Amelii Bissett i Szwajcarki Aliny Granwehr (nr 2) 7:6 (5), 4:6, 10:6.

Kaśnikowski i Szwed Mans Dahlberg (nr 2) wygrali z Francuzami Clementem Chauvinem i Mathisem Debru 7:5, 7:6 (3), Nordbim i Szwedem Alexandrem Watanabe Erikssonem 6:4, 6:2 oraz Czechami Matthew Williamem Donaldem i Adamem Jurajdą (nr 4) 3:6, 6:3, 10:5. W finale przegrali z Baillym i Holendrem Jesse De Jagerem (nr 1) 3:6, 4:6.

Pawlak i Rosjanin Aleksander Myagkov (nr 3) uporali się z Macedończykiem Kalinem Ivanovskim i Amerykaninem Elijahem Poritzkym 2:6, 6:1, 11:9. W ćwierćfinale ulegli Lebedevovi i Finowi Aleksiemu Lofmanowi 5:7, 5:7. 

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors