Polski Tenis

WYNIKI

GDYNIA WTA 250: Zanevska - Parrizas Diaz 6:3, 6:2; Kucova - Gorgodze 6:7 (4), 7:6 (7), 7:6 (3); Korpatsch - Bondar 7:5, 6:3; PALERMO WTA 250: Dodin - Cristian 6:7 (6), 6:3, 6:4; GSTAAD ATP 250: Gaston - Garin 6:4, 1:6, 7:6 (11); Djere - Rinderknech 6:4, 6:7 (5), 6:4; Kopriva - M. Ymer 6:1, 6:0; Ruud - Paire 6:2, 5:7, 6:3; Walków/Zieliński - Paul/Riedi 4:6, 7:6 (3), 10:2; UMAG ATP 250: Gasquet - Dzumhur 6:3, 7:6 (7); Altmaier - Lajovic 6:2, 6:4; Ramos-Vinolas - Travaglia 6:2, 6:1; LOS CABOS ATP 250: Norrie - Escobedo 6:1, 6:1; Fritz - S. Johnson 6:4, 6:4; Isner - Bolt 6:3, 6:4; Nakashima - Thompson 6:3, 4:6, 7:6 (4).

Bromma J3 – finały Weroniki i Maksa

przez maka

Weronika Baszak, Maks Kaśnikowski i Piotr Pawlak do Szwecji wybrali się na turniej ITF juniorów. 

W Salk Open 2020 w miejscowości Bromma (korty twarde w hali, kategoria grade 3) zaskoczeniem była obecność Baszak, która jest 58. juniorką świata. Została oczywiście rozstawiona z jedynką. 

Singiel

Baszak pokonała Rumunkę Alexandrę Petric 6:4, 6:4, Szwedkę Agnes Mitteregger 6:1, 6:1, Belgijkę Hannę Vandewinkel (nr 7) 6:3, 6:1 i Rosjankę Ksenię Zaytsevą 6:0, 6:4. W finałowym meczu zwyciężyła z Czeszką Nikolą Bartunkovą 6:4, 6:3. 

Kaśnikowski (nr 5) był lepszy od Norwega Felixa Nordbiego 6:0, 6:4, Rosjanina Ilyi Lebedeva 4:6, 6:0, 6:4, Brytyjczyka Petera Alama 7:6 (3), 7:5 i Fina Aleksiego Lofmana 6:1, 6:3. W finale przegrał ze Szwedem Linusem Carlssonem Halldinem (nr 7) 6:7 (5), 1:6.  

Pawlak wygrał ze Szwedem Rossem Weibullem (WC) 6:1, 6:1, ale nie sprostał Belgowi Pierrowi Yvesowi Bailly’emu (nr 2) 4:6, 6:7 (3).

Debel

W grze podwójnej Baszak i Szwedka Klara Milicevic (nr 1) pokonały Szwedki Idę Johansson i Agnes Mitteregger 6:4, 6:3, Szwajcarkę Karolinę Kozakovą i Serbkę Tijanę Sretenovic 6:4, 6:4 oraz Norweżki Heddę Gurholt i Inę Soltveit Stange 6:2, 6:2. W finale były skuteczniejsze od Brytyjki Amelii Bissett i Szwajcarki Aliny Granwehr (nr 2) 7:6 (5), 4:6, 10:6.

Kaśnikowski i Szwed Mans Dahlberg (nr 2) wygrali z Francuzami Clementem Chauvinem i Mathisem Debru 7:5, 7:6 (3), Nordbim i Szwedem Alexandrem Watanabe Erikssonem 6:4, 6:2 oraz Czechami Matthew Williamem Donaldem i Adamem Jurajdą (nr 4) 3:6, 6:3, 10:5. W finale przegrali z Baillym i Holendrem Jesse De Jagerem (nr 1) 3:6, 4:6.

Pawlak i Rosjanin Aleksander Myagkov (nr 3) uporali się z Macedończykiem Kalinem Ivanovskim i Amerykaninem Elijahem Poritzkym 2:6, 6:1, 11:9. W ćwierćfinale ulegli Lebedevovi i Finowi Aleksiemu Lofmanowi 5:7, 5:7. 

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności