Polski Tenis

WYNIKI

BUDAPESZT WTA 250: Avanesyan - Fręch 7:6 (5), 6:4; Lamens - Gracheva 6:3, 6:0; Monnet - Toth 6:1, 6:1; Masarova - Szabanin 6:2, 6:3; Schmiedlova - Rakhimova 3:6, 6:4, 6:0; Sorribes Tormo - Topalova 4:6, 6:3, 7:5; Timofeeva - Waltert 7:5, 7:6 (3); PALERMO WTA 250: Sharma - Blinkova 6:0, 7:5; Noha Akugue - Barthel 6:4, 2:6, 6:2; HAMBURG ATP 500: Cobolli - Altmaier 6:4, 6:7 (6), 6:3; Blanchet - Popyrin 4:6, 7:6 (6), 6:2; Marterer - Kwon 6:4, 6:7 (6), 7:5; Djere - Bergs 6:3, 7:6 (4); GSTAAD ATP 250: Riedi - Barrere 7:6 (2), 7:5; Fognini - Droguet 6:4,  6:3; Struff - Ramos-Vinolas 7:6 (6), 7:6 (4); Varillas - Thiem 6:3, 5:7, 7:6 (4); Galan - Kopriva 6:3, 6:2; NEWPORT ATP 250: Kovacevic - Mayot 7:6 (1), 6:4.

Chuncheon J2 – juniorzy w Korei

Mikołaj Lorens, Maks Kaśnikowski i Szymon Kielan trzeci tydzień startowali w turnieju ITF juniorów w Azji.

W 2019 Lee Duk Hee Cup International Junior Championships w mieście Chuncheon (korty twarde, kategoria grade 2) do półfinału singla awansował jedynie Kaśnikowski. 

Singiel

Lorens (89. miejsce w rankingu ITF do lat 18) w imprezie w Korei Południowej został rozstawiony z czwórką. Pokonał Koreańczyka Taehę Janga 6:4, 6:2, ale nie sprostał Australijczykowi Alexowi Bulte 6:1, 3:6, 2:6.

Kaśnikowski (328 ITF) wygrał z turniejową „3” – Australijczykiem Chenem Dongiem (96 ITF) 6:4, 6:0, Szwedem Linusem Carlssonem Halldinem (w Polsce grywał w tym roku w Poznaniu, Sobocie i Krakowie) 7:6 (2), 6:3 oraz Chińczykiem Bohuą Dongiem 6:2, 6:1. W półfinale uległ Japończykowi Shunsuke Mitsuiemu (nr 1, 18 ITF) 5:7, 2:6.

Kielan (271 ITF) przegrał z Chińczykiem Hanwenem Li (34 ITF) 5:7, 1:6. Rywal Szymona jest rozstawiony z dwójką. 

Eliminacje

W kwalifikacjach Kaśnikowski był lepszy od Koreańczyków Juna Ha Hyuna 7:5, 1:6, 10:7 i Mina-Joona Kima 6:4, 6:3.

Debel

W grze podwójnej Lorens i Li (nr 1) pokonali Koreańczyków Yoontaeka Lee i Ilbina Nama 6:4, 6:3, Tajwańczyka Yana Chenga Chena i Chińczyka Bohuę Donga 7:6 (1), 5:7, 10:4 oraz Japończyka Yamato Sueokę i Thantuba Suksumrarna 7:5, 6:4. W finale uporali się z Sebastianem Nothhaftem (Hongkong) i Marko Topo (Serbia) 6:4, 7:5.

Kielan i Koreańczyk Dong Ju Kim wygrali z Woohyukiem Simem i Hyeondeokiem Yoonem 4:6, 6:4, 10:5 oraz Brytyjczykiem Williamem Nolanem i Australijczykiem Cooperem Whitem 6:3, 6:3. W półfinale przegrali z Nothhaftem i Topo 6:4, 1:6, 1:10.

Kaśnikowski i Carlsson Halldin byli słabsi od Chena i Donga 1:6, 4:6.

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors