Logo Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA: E. Mertens - Giorgi 6:4, 6:2; Kr. Pliskova - Martic 6:1, 7:5; A. Bogdan - Tsurenko walkower; Siegemund - Sherif 4:6, 6:0, 6:1; Zidansek - Siniakova 6:3, 3:6, 6:0; LEXINGTON: S. Williams - Pera 4:6, 6:4, 6:1; Blinkova - Ahn 2:6, 6:4, 3:1 i krecz Amerykanki; Bellis - Di Lorenzo 6:1, 6:2; Teichmann - Kalinskaya 6:2, 7:5; Govortsova - Mattek-Sands 7:6 (4), 6:1; Putintseva - Tomljanovic 6:0, 6:4; Gauff - Dolehide 7:5, 7:5; Rogers - Doi 6:4, 4:6, 6:2; V. Williams - Azarenka 6:3, 6:2; L. Fernandez - Stephens 6:3, 6:3.

Aktualności

Cykl z rekordową pulą nagród

W Gdańsku odbyła się konferencja prasowej poświęcona cyklowi turniejów LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2020.

W środę rano ruszyły pierwsze mecze rozgrywane na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej. Za kilka dni tenisiści przeniosą się do Szczecina.

– Budżet tegorocznego LOTOS PZT Polish Tour to 1,3 miliona złotych. Nagrody w turniejach to 8 tysięcy złotych dla zwycięzcy, natomiast w Narodowych Mistrzostwach Polski w Bytomiu będzie rekordowa pula nagród, bo wynosi 200 tysięcy złotych, z czego zwycięzca otrzyma 27 tysięcy. We wszystkich turniejach zawodnicy zdobywają też punkty do rankingu. Naszym dużym osiągnięciem jest to, że cały cykl jest finansowany z budżetu PZT. Wcześniej, kiedy turnieje były organizowane, PZT jedynie wspierał organizatorów. W tym roku związek pokrywa 100 procent kosztów turniejów, co jest ogromnym wysiłkiem finansowym i organizacyjnym. Oprócz nagród zapewniamy też pełną obsługę medialną. W pierwszych turniejach cyklu nie zagra Iga Świątek, bo zdaje maturę. Mamy nadzieję, że zagra w Mistrzostwach Polski, które będą miały obsadę, jakiej jeszcze nie miały. Być może w Bytomiu wystąpi też Hubert Hurkacz. Czekamy na potwierdzenie z jego strony – mówił Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

– Dziękuję organizatorom z Gdańskiej Akademii Tenisowej. To duże wyzwanie przeprowadzenie takiego turnieju, z zachowaniem wszystkich koniecznych norm bezpieczeństwa. Dziękuję pani Minister Sportu, która objęła nasz cykl patronatem. A także Grupie LOTOS, która jest sponsorem tytularnym cyklu, co jest szczególnie ważne w tym trudnym dla wszystkich czasie. Dziękuję również nowemu mecenasowi PZT, firmie Supra Brokers. To ludzie, bez których polski tenis nie byłby w tym miejscu, w którym jest. Cykl zorganizowany jest dla polskich zawodników, żeby mogli rywalizować przed wznowieniem międzynarodowego Touru, a także, żeby im pomóc finansowo – dodał Skrzypczyński.

– To szczególne wydarzenie dla ministerstwa. Od 13 marca, kiedy zgrupowania i wszelkie imprezy sportowe zostały zablokowane, to pierwsze zawody w Polsce, które przeprowadza Polski Związek Tenisowy. Musiał on przedstawić stosowne procedury, uzyskać zgodę COMS-u. Jeśli chodzi o patronaty, patronat honorowy jest szczególnym wyróżnieniem zawodów, podkreśla ich rangę. W tej chwili wchodzą poszczególne etapy odmrażania sportu. Pierwsze było 4 maja, potem 16 maja i teraz trzeci kolejny – 29 maja. Przeprowadziliśmy dwie konsultacje zanim była zgoda na rozpoczęcie: w Spale i Wałczu. Zawodnicy był poddani kwarantannie, przeszli testy. Zakończyli proces szkoleniowy, byli poddani nowej siedmiodniowej izolacji, te zgrupowania zakończyły się sukcesem, zawodnicy są zdrowi, nie wykryto koronawirusa – powiedział Jacek Janowicz, Dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu.

– Grupa LOTOS to mecenas polskiego sportu. Chcemy wspierać i upowszechniać tenis, bo wierzymy w sukcesy naszych reprezentantów. Cieszymy się z takich inicjatyw jak cykl LOTOS PZT Polish Tour, który pozwala młodym zawodnikom zdobywać bezcenne punkty bez konieczności zagranicznych wyjazdów, które do tej pory były niemożliwe. Czekamy na kolejne emocje i sukcesy – stwierdził Łukasz Franiak, Szef Biura Sponsoringu, Wydarzeń i CSR Grupy LOTOS.

– Cieszę się, że zawodnicy mogli wyjść z tenisowego podziemia. Świetna inicjatywa, Polskiego Związku Tenisowego, który pomyślał o tych turniejach, ale i o nagrodach finansowych, to zawsze dodatkowa motywacja. Zawodnicy są utalentowani, więc warto ich wspierać. Cieszymy się, że Grupa LOTOS chce ich wspierać – podkreślił Marcin Foryś, prezes zarządu Supra Brokers S.A.

Druga edycja LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski składa się z dziewięciu turniejów. Z Gdańska rywalizacja przeniesie się do Szczecina (21-24 czerwca) i do Wrocławia (6-9 lipca), a czwartą imprezą cyklu będą Narodowe Mistrzostwa Polski w Bytomiu (13-19 lipca), w których pula nagród dla uczestników wyniesie 200 tysięcy złotych.

Kolejne turnieje zostaną rozegrane w Kozerkach (25-28 lipca), Łodzi (29 lipca), Bydgoszczy (15-18 sierpnia), w Poznaniu – w Parku Tenisowym Olimpia (22-25 sierpnia) oraz na kortach AZS Poznań (26-29 sierpnia), gdzie nastąpi zamknięcie cyklu.

Kategoria: PZT

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności