Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Fręch - Sharma 6:4, 2:6, 6:2; Linette - Barthel 7:6 (4), 6:4; Siniakova - Chirico 7:5, 4:6, 6:3; Samson - Wurth 6:0, 6:2; Von Deichmann - Schmiedlova 6:4, 6:4; Salkova - Sonmez 6:4, 6:0; Shibahara - Korpatsch 7:6 (5), 3:6, 7:5; Fett - Van Uytvanck 6:2, 6:2; Selekhmeteva - Palicova 7:5, 6:3; JASSY WTA 250: Bondar - Benoit 6:3, 6:1; Janicijevic - Topalova 6:1, 6:2; Lepchenko - Trevisan 5:7, 6:4, 6:3; Waltert - Makarova 6:2, 6:2; Boskovic - Timofeeva 7:5, 6:1; Martic - Parrizas Diaz 6:4, 6:4; Paquet - Carle 6:4, 6:2; Avanesyan - Romero Gormaz 6:1, 6:2; Todoni - Falei 5:0 i krecz Aliony; WARSZAWA WTA 125: Parks - Hertel 6:3, 4:6, 6:1; Bolkvadze - Sramkova 6:1, 6:2; Hontama - Raina 7:5, 6:2; Glushko - Baindl 6:2, 7:5; Joint - Ruzic 5:7, 6:2, 6:3; Klimovicova - Savinykh 6:4, 6:3.

Czy da się regularnie wygrywać na obstawianiu tenisa?

Analiza sportowa spotkania pod kątem bukmacherskim nie należy do rzeczy najłatwiejszych i wie o tym każdy. 

Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku rozgrywek tenisowych. 

Jak więc analizować mecz tenisowy, by uzyskać najwięcej cennych dla siebie informacji? Artykuł związany z grami hazardowymi i przygotowany dla osób, które ukończyły 18. rok życia.

Nawierzchnia i warunki turniejowe

Nie jest tajemnicą, że każdy z profesjonalnych zawodników ma swoją ulubioną nawierzchnię, na której np. się wychowywał i na której statystycznie odnosi najwięcej zwycięstw. To, że Federer jeszcze w marcu pokonał Nadala na hardzie w Miami, nie będzie stawiało go w roli faworyta w majowym starciu na mączce w Madrycie, gdyż ziemia to totalne królestwo Hiszpana. To tylko przykład, ale wyraźnie pokazujący, jak zmiana nawierzchni może wpływać na rozkład sił w światowym tenisie.

Ważnym aspektem jest także fakt, czy turniej rozgrywany jest w hali, czy otwartej przestrzeni. Jeśli zawody odbywają się w hali, warto zwrócić uwagę na zawodników lepiej serwujących, gdyż ich przewaga pod dachem będzie zdecydowanie większa.

Ranga turnieju

Jeśli przeanalizowałeś już nawierzchnię i warunki stadionowe, można skupić się na randze turnieju (rozróżniamy kolejno: Wielki Szlem, ATP 1000, 500, 250, ATP Challenger). Co ciekawe, nie wszyscy zawodnicy mają taki sam stosunek do turniejów niższej rangi, jaki można by od nich oczekiwać. Dlaczego? Im niższa ranga turnieju, tym mniej punktów i pieniędzy do wygrania, a w konsekwencji mniejsza wola walki najwyżej sklasyfikowanych zawodników. Idealnym przykładem tego typu gracza jest Szwajcar Stanislas Wawrinka, który w ostatnich latach kilkukrotnie nie popisał się dobrym występem w “250-tce” mimo, że był głównym faworytem do wygrania całych zawodów.

H2H

Na uwadze warto mieć także historię bezpośrednich starć między zawodnikami, choć nie jest to najważniejszy element analizy (chyba, że któryś z zawodników ma na drugiego patent i wygrał wyraźną większość rozegranych dotychczas spotkań). Jeśli już sugerujesz się tym zestawieniem, powinieneś patrzeć na spotkania maksymalnie do 2-3 lat wstecz i najlepiej na tej nawierzchni, na której odbędzie się najbliższa konfrontacja.

Własne doświadczenia

Nic, nawet najlepsze statystyki, nie zastąpią jednak obserwacji i regularnego oglądania meczów. Tylko w ten sposób jesteś w stanie wyrobić sobie opinię na temat danego zawodnika i poznać jego aktualną formę. A ta powinna być głównym wyznacznikiem naszych typów. Zdaję sobie jednak także sprawę, że nie sposób śledzić wszystkich rozgrywek jednocześnie, gdyż każdego tygodnia równolegle odbywa się ich wiele. Wtedy warto zajrzeć do szczegółowych statystyk i skontrolować danego gracza chociażby pod kątem procentu pierwszego podania, czy punktów po nim wygrywających. Bo nie każdy przegrany mecz oznacza też słabe spotkanie…

Legalne zakłady bukmacherskie

Powiedzieliśmy już trochę o samej analizie spotkania, ale nie wspominaliśmy jeszcze, gdzie można takie zakłady zawierać. Dobrym miejscem aby rozpocząć takie poszukiwania jest przykładowo serwis Legalne-obstawianie.pl. Światowe strony bukmacherskie oferują oferują dziesiątki, a nawet setki zakładów na każde spotkanie, począwszy od zwykłego zwycięstwa, po handicapy, na liczbie gemów i setów kończąc. Jak na ich tle wypadają legalne zakłady bukmacherskie w Polsce? Praktycznie rzecz biorąc, polscy operatorzy praktycznie w niczym nie odstają od zagranicznych odpowiedników, dzięki czemu gra u nich jest niezwykle wygodna i otwiera wiele możliwości. Jak więc wybrać swojego bukmachera? Warto sprawdzić, jakie promocje bukmacherskie w kontekście tenisa oferuje dany operator i jakie zapewnia nam ogólne warunki.

Dodatkowe informacje:

Konsekwencje udziału w nielegalnych grach hazardowych -> TUTAJ

Ryzyko związane z hazardem -> TUTAJ

Operatorzy z zezwoleniem Ministra Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce -> TUTAJ

Kategoria: Artykuł partnera