MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Davis Cup: Niemcy – Polska 3:2

Polacy przegrali z Niemcami 2:3 w meczu barażowego Davis Cup w Berlinie.

Punkty dla biało-czerwonego zespołu zdobyli Kamil Majchrzak oraz debliści Łukasz Kubot i Marcin Matkowski. Dwóch porażek doznał Hubert Hurkacz.

Stawką spotkania było utrzymanie się w Grupie Światowej Davis Cup. Biało-czerwoni spadli do Grupy I Euro-Afrykańskiej.

W piątek w pierwszym spotkaniu Kamil Majchrzak przegrał z Janem-Lennardem Struffem po pięciosetowej batalii. W ostatnich dwóch setach więcej sił zachował Niemiec.

Hubert Hurkacz uległ doświadczonemu Florianowi Mayerowi. Wygrał łatwo pierwszą partię. W drugiej dwa razy nieskutecznie serwował na seta (przy 5:4, i 6:5). W tie-breaku prowadził 6:4, ale przegrał 6:8. W kolejnych odsłonach lepszy o breaka był Mayer.

Nerwowo w deblu

W sobotę Łukasz Kubot i Marcin Matkowski pokonali Daniela Bransa i Daniela Masura 6:7 (5), 4:6, 6:3, 6:4, 6:2. Po dwóch nieudanych setach, przed trzecią partię biało-czerwoni zmienili ustawienie.

Na stronie backhandowej zagrał Kubot zamiast Matkowskiego. Zmiana przyniosła efekty. Polacy pewnie triumfowali w trzech kolejnych setach.

Cenna wygrana Majchrzaka

W niedzielę do remisu doprowadził Majchrzak, który pokonał klasyfikowanego w czołowej 60 na świecie Mayera. Poza drugim setem, był dużo bardziej regularny od rywala. Świetnie serwował i grał w defensywie.

W decydującej potyczce Hurkacz przegrał ze Struffem. Spore znaczenia dla losów meczu miał tie-break pierwszego seta, w który Hubert był gorszy od rywala 4:7.

W drużynie kierowanej przez Radosława Szymanika znaleźli się Kamil Majchrzak, Hubert Hurkacz oraz debliści Łukasz Kubot i Marcin Matkowski. W ekipą trenowali Mateusz Kowalczyk i Kacper Żuk. Zabrakło Jerzego Janowicza.

W ekipie gospodarzy nie wystąpili Philipp Kohlschreiber, Alexander Zverev, Dustin Brown i Mischa Zverev. Prezentują się za to Florian Mayer, Jan-Lennard Struff, Daniel Brands i Daniel Masur. Masur zastąpił Kohlschreibera, który zmaga się z urazem stopy.

NIEMCY – POLSKA 3:2

Piątek: Struff – Majchrzak 6:7 (8), 6:3, 5:7, 6:2, 6:1; Fl. Mayer – Hurkacz 1:6, 7:6 (6), 6:4, 7:5.

Sobota: Brands/Masur – Kubot/Matkowski 7:6 (5), 6:4, 3:6, 4:6, 2:6.

Niedziela: Fl. Mayer – Majchrzak 2:6, 6:4, 2:6, 3:6; Struff – Hurkacz 7:6 (4), 6:4, 6:1.

Kategoria: Davis Cup