Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - Sachko 6:2, 6:4; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Sakamoto 6:2, 6:4; Ferreira Silva - Menezes 6:4, 6:3.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów

Na kortach Górnika Bytom odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów (do lat 18). 

W finałowym turnieju rywalizowali zawodnicy z Bytomia, Puszczykowa, Wrocławia, Poznania (dwa zespoły), Łodzi, Gdańska i Bielska-Białej. Po złoto sięgnęli tenisiści Górnika Bytom. 

W zwycięskiej drużynie wystąpili: Wojciech Marek, Mikołaj Lorens, Szymon Kielan, Wojciech Kasperski, Jan Kopcik, Maciej Ziomber. 

ĆWIERĆFINAŁY

Górnik Bytom – AT Angelique Kerber Puszczykowo 5:1: Lorens/Marek – Braziewicz/Konopko 6:1, 6:4; Kasperski/Kielan – Kończal/Lis 6:2, 6:2; Kielan – Braziewicz 6:3, 6:0; Kasperski – Kończal 6:2, 6:1; Kopcik – Konopko 6:2, 6:2; Ziomber – Lis 0:6, 0:6 (walkower).

WKS Grunwald Poznań – Krzycki Klub Tenisowy Wrocław 6:0: Szajrych/Wargocki – Dziopak/Szymkowiak 6:3, 6:2; Górecki/Kaliszewski – Krotowski/Osomański 6:7 (6), 6:2, 10:5; Szajrych – Dziopak 6:4, 6:2; Kaliszewski – Krotowski 6:2, 6:1; Górecki – Osomański 6:1, 6:0; Wargocki – Szymkowiak 6:4, 6:3.  

Miejski Klub Tenisowy Łódź – KT GAT Gdańsk 5:0: Kamrowski/Orlikowski – Suchanowski/Szabo 6:4, 6:3; Gontar/Markowski – Gajewski/Klimek 4:6, 6:4, 10:4; Kamrowski – Szabo 6:1, 6:2; Orlikowski – Klimek 6:2, 6:2; Dójczyński – Suchanowski 7:5, 6:1; Gontar – Gajewski 7:5, 6:4.  

AZS Poznań – BKT Advantage Bielsko-Biała 6:0: Biliński/Politowicz – Konowczuk/Kuś 6:2, 6:4; Wajdemajer/B. Zgoła 6:4, 6:4; Politowicz – Konowczuk 6:2, 6:3; Biliński – Hutsul 6:1, 6:0; Mruk – Nahirniak 6:0, 6:2; B. Zgoła – Kuś 6:2, 6:0.  

MIEJSCA 5-8

KKT Wrocław – AT AK Puszczykowo 3:3 (sety 7:8): Dziopak/Osomański – Braziewicz/Konopko 7:6 (4), 2:6, 10:3; Krotowski/Szymkowiak – Kończal/Lis 6:1, 3:6, 3:10; Dziopak – Kończal 6:2, 3:6, 6:2; Krotowski – Konopko 5:7, 5:7; Osomański – Lis 4:6, 4:6; Szymkowiak – Nowicki 6:2, 6:0.

Advantage – KT GAT Gdańsk 5:1: Konowczuk/Kuś – Klimek/Szabo 6:4, 4:6, 10:5; Hutsul/Nahirniak – Gajewski/Suchanowski 6:3, 6:1; Konowczuk – Szabo 6:2, 6:3; Hutsul – Klimek 6:3, 6:2; Nahirniak – Suchanowski 6:1, 6:3; Kuś – Gajewski 3:6, 1:6.  

O 7. LOKATĘ

KKT Wrocław – KT GAT Gdańsk 6:0: Dziopak/Osomański – Klimek/Szabo 6:1, 3:6, 10:7; Krotowski/Szymkowiak – Gajewski/Suchanowski 5:7, 6:1, 10:7; Dziopak – Szabo 6:3, 6:2; Krotowski – Klimek 6:0, 3:6, 7:5; Osomański – Suchanowski 6:1, 6:2; Szymkowiak – Gajewski 6:0, 6:0 (walkower).

O 5. POZYCJĘ

Advantage – AT AK Puszczykowo 4:2: Konowczuk/Nahirniak – Braziewicz/Konopko 6:3, 6:3; Hutsul/Kuś – Kończal/Lis 1:6, 2:6; Konowczuk – Braziewicz 6:2, 6:4; Hutsul – Kończal 6:2, 3:6, 6:0; Nahirniak – Konopko 2:6, 4:6; Kuś – Lis 6:4, 7:6 (4).

PÓŁFINAŁY

Górnik – Grunwald 5:1: Lorens/Marek – Szajrych/Wargocki 7:5, 6:3; Kasperski/Kielan – Górecki/Kaliszewski 6:3, 7:6 (6); Lorens – Szajrych 0:6, 6:3, 6:2; Kielan – Kaliszewski 6:1, 6:4; Kopcik – Górecki 6:0, 2:6, 6:1; Ziomber – Wargocki 0:6, 0:6 (walkower). 

AZS Poznań – MKT Łódź 3:3 (sety 8:7): Biliński/Politowicz – Kamrowski/Orlikowski 6:7 (3), 6:2, 8:10; Wajdemajer/B. Zgoła – Gontar/Kamrowski 6:0, 6:3; Politowicz – Kamrowski 6:3, 7:5; Biliński – Orlikowski 6:7 (5), 6:4, 4:6; Mruk – Dójczyński 4:6, 6:4, 6:0; B. Zgoła – Gontar 4:6, 4:6.

O 3. MIEJSCE

Grunwald – MKT Łódź 5:1: Szajrych/Wargocki – Kamrowski/Orlikowski 7:5, 6:1; Górecki/Kaliszewski – Gontar/Markowski 6:0, 3:6, 10:7; Szajrych – Kamrowski 6:1, 6:0; Kaliszewski – Orlikowski 0:6, 0:6 (walkower); Górecki – Dójczyński 6:3, 6:0; Wargocki – Gontar 6:0, 6:0 (walkower). 

FINAŁ

Górnik – AZS Poznań 4:0: Lorens/Marek – Biliński/Politowicz 6:1, 7:5; Kasperski/Kielan – Wajdemajer/B. Zgoła 6:4, 6:2; Marek – Politowicz 6:3, 6:1; Lorens – Biliński 7:6 (4), 7:6 (4).

Kategoria: PZT

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności