Polski Tenis

WYNIKI

ASTANA ATP 500: Hurkacz - F. Cerundolo 6:2, 7:6 (2); Rublev - Djere 6:4, 6:3; Bautista Agut - Auger-Aliassime 6:4, 7:6 (6); Mannarino - Wawrinka 1:6, 6:2, 6:3; Van de Zandschulp - Zhukayev 6:1, 6:1; Zh. Zhang - Karatsev 4:6, 6:4, 6:1; TOKIO ATP 500: Nakashima - S. Mochizuki 6:3, 6:2; P. Martinez - Popyrin 7:5, 6:4; Zapata Miralles - Daniel 7:5, 7:5; Tiafoe - Uchiyama 6:3, 6:4; OSTRAWA WTA 500: Rybakina - Keys 5:7, 6:3, 6:3; Tomljanovic - S. Zhang 6:3, 6:3; Alexandrova - Azarenka 6:4, 4:6, 6:2; MONASTYR WTA 250: Stefanini - Linette 2:6, 6:4, 6:4; C. Liu - Konjuh 6:3, 6:2; Papamichail - Lin Zhu 1:6, 7:6 (2), 6:0; Siniakova - Paquet 6:4, 4:0 i krecz Francuzki; E. Mertens - Cristian 6:1, 6:1.
Polska Liga Tenisa

Drużynowe mistrzostwa Polski kadetek

W Pobiedziskach rozgrywane były drużynowe mistrzostwa Polski kadetek (do lat 16).

W meczu o złoto zawodniczki Legii Warszawa pokonały tenisistki Advantage Bielsko-Biała. Po brązowy krążek sięgnęły reprezentantki MKT Łódź.

ĆWIERĆFINAŁY

KT Legia Warszawa – bye;

MKT Łódź – AZS Poznań 4:2: Nebelska – Oczachowska 1:6, 3:6; Oborska – Krygier 6:1, 6:2; Carpenter – A. Łosiak 6:2, 6:4; Pawlik – Lange 6:4, 6:2; Carpenter/Nebelska – Krygier/Oczachowska 0:6, 0:6; Oborska/Pawlik – Lange/Łosiak 7:5, 6:1;

WTS Orzeł Warszawa – PKT Pobiedziska 4:2: Derecka – Jankowska 6:1, 6:1; N. Brunzlow – Rękoś 6:2, 6:1; Miazek – Bujakiewicz 6:1, 6:0; Brunzlow/Derecka – Jankowska/Rękoś 6:3, 6:0; dwie pozostałe gry walkowerem wygrały zawodniczki z Pobiedzisk.

BKT Advantage Bielsko-Biała – bye.

O 5. MIEJSCE

AZS Poznań – PKT Pobiedziska 6:0: Oczachowska – Jankowska 6:0, 6:0; Krygier – Rękoś 6:3, 6:7, 6:3; A. Łosiak – Milecka 7:6, 2:6, 6:4; Lange – Bujakiewicz 6:1, 6:0; Krygier/Oczachowska – Jankowska/Rękoś 6:3, 6:1; Lange/Łosiak – Bujakiewicz/Milecka 6:0, 6:0.

PÓŁFINAŁY

KT Legia – MKT Łódź 6:0: Rogozińska-Dzik – Nebelska 6:0, 6:1; Jeleń – Oborska 6:2, 6:0; W. Pociej – Carpenter 6:1, 6:1; Kus – Pawlik 7:6, 6:1; Hertel/Rogozińska-Dzik – Carpenter/Muszyńska 6:1, 6:0; Jeleń/Pociej – Oborska/Pawlik 6:0, 6:0;

Advantage – WTS Orzeł 5:1: Wierzbowska – Derecka 6:1, 7:6: A. Nadajewska – N. Brunzlow 6:2, 6:1; Podbioł – Miazek 6:0, 6:1; Niedźwieńska wygrała walkowerem; Niedźwieńska/Wierzbowska – Brunzlow/Derecka 3:6, 6:4, 3:6; Nadejewska/Podbioł zwyciężyły walkowerem.

O 3. MIEJSCE

MKT Łódź – WTS Orzeł 3:3 sety 7:6: Nebelska – Derecka 2:6, 6:4, 5:7; Muszyńska – N. Brunzlow 0:6, 3:6; Oborska – Miazek 6:3, 6:1; Carpenter wygrała walkowerem; Carpenter/Muszyńska – Brunzlow/Derecka 0:6, 2:6; Oborska/Pawlik zwyciężyły walkowerem.

FINAŁ

KT Legia – Advantage 6:0: Rogozińska-Dzik – Wierzbowska 6:4, 6:1; Jeleń – A. Nadajewska 6:1, 6:4; W. Pociej – Podbioł 6:1, 6:4; Hertel – Niedźwieńska 6:4, 6:3; Jeleń/Rogozińska-Dzik – Nadajewska/Wierzbowska 6:3, 6:4; Hertel/Pociej – Niedźwieńska/Podbioł 6:0, 6:0.

14354993_1326827847361453_8059837839291947477_n

Kategoria: PZT