Logo Polski Tenis

WYNIKI

SEUL: A. Radwańska - Mattek-Sands 6:4, 7:5; Begu - Barthel 7:5, 6:4; Flipkens - Park 6:0, 6:2; Rodina - Radanovic 6:1, 6:1; Gasparyan - Flink 7:5, 6:4; Hsieh - Teichmann 2:6, 6:1, 7:6 (0); Minella - Rybarikova 6:3, 3:2 i krecz Magdaleny; Tomljanovic - Van Uytvanck 3:6, 7:5, 7:5; TOKIO: Barty - Vandeweghe 4:6, 6:4, 7:5; Riske - Bouchard 6:4, 6:4; Strycova - Diyas 6:4, 6:4; Konta - Dabrowski 6:2, 6:0; KANTON: Krunic - Golubic 6:4, 6:3; Brady - Cornet 6:0, 6:3; McHale - A. Bogdan 4:6, 6:3, 3:1 i krecz Any; Khazaniuk - X. Wang 6:4, 4:6, 6:3.

Aktualności

Drużynowe mistrzostwa Polski kadetów

Łódź i Bielsko-Biała gościły uczestników drużynowych mistrzostw Polski kadetów (do lat 16).

W gronie dziewcząt o złoto zagrały dwa zespoły Bielska-Białej. Brąz dla gdańszczanek. Wśród chłopców wygrali gracze AZS Poznań. Górnik Bytom zdobył srebro, a brąz wywalczył MKT Łódź.

KADETKI – BIELSKO-BIAŁA

Ćwierćfinały: Advantage Bielsko-Biała A – Morelowa Tennis Club Warszawa 5:1: Duhl/Mazurek – Pytel/Telżyńska 7:5, 6:1; Bartusek/Gustowska – Nebelska/Wawrowska 6:1, 7:5; Mazurek – Elkosh 6:1, 6:2; Gustowska – Pytel 6:2, 6:2; Bartusek – Nebelska 0:6, 3:6; Duhl – Wawrowska 6:1, 6:1;

KT GAT Gdańsk – KCT Masters Inowrocław 3:3 (sety 8:7): Downar/Szpakowska – Samberger/Sobiechowska 3:6, 6:3, 10:1; Bohm/Szymczewska – Paul/Wnuczek 4:6, 6:3, 2:10; Szpakowska – Samberger 7:5, 6:4; Bohm – Wnuczek 6:7 (1), 3:6; Szymczewska – Sobiechowska 6:2, 6:2; Downar – Paul 6:4, 3:6, 1:6;

Advantage Bielsko-Biała B – KKT Wrocław 3:3 (sety 7:6): Jodłowska/Świerczyńska – Kopel/Turczuk 6:3, 1:6, 9:11, Niewiadomska/Szczepaniak – Podulka/Skowrońska 6:2, 6:3; Świerczyńska – Kopel 6:3, 7:5; Niewiadomska – Podulka 1:6, 0:6; Jodłowska – Turczuk 4:6, 0:6; Szczepaniak – Skowrońska 6:4, 6:1;

TG Sokół Zgierz – KKS Olsza Kraków 4:2: Carpenter/Przybylska – Łężniak/Takmadżan 6:3, 6:2; Daszkiewicz/Wach – Dańko/Syczuk 6:3, 4:6, 10:12; Carpenter – Łężniak 1:6, 1:6; Przybylska – Takmadżan 7:5, 6:4; Daszkiewicz – Syczuk 3:6, 6:2, 6:1; Wach – Dańko 2:6, 6:3, 6:1.

Miejsca 5-8: Masters – MTC Warszawa 4:2: Samberger/Sobiechowska – Nebelska/Pytel 5:7, 2:6; Paul/Wnuczek – Telżyńska/Wawrowska 6:2, 6:2; Samberger – Elkosh 6:1, 6:2; Wnuczek – Nebelska 2:6, 6:2, 6:4; Sobiechowska – Wawrowska 1:6, 0:6; Paul – Telżyńska 6:0, 6:1;

KKT Wrocław – KKS Olsza 4:2: Kopel/Turczuk – Łężniak/Takmadżan 4:6, 6:4, 10:3; Podulka/Skowrońska – Dańko/Syczuk 6:1, 6:3; Kopel – Łężniak 4:6, 6:7; Podulka – Takmadżan 2:6, 6:0, 6:7; Turczuk – Syczuk 6:3, 6:0; Skowrońska – Dańko 6:3, 6:4.

O 7. pozycję: MTC Warszawa – KKS Olsza 3:3 (sety 8:6): Elkosh/Wawrowska – Łężniak/Takmadżan 5:7, 6:4, 3:10; Nebelska/Pytel – Dańko/Syczuk 6:0, 6:0; Elkosh – Łężniak 2:6, 1:6; Pytel – Takmadżan 7:6, 4:6, 4:6; Nebelska – Syczuk 6:1, 6:1; Telżyńska – Dańko 6:2, 6:0.

O 5. lokatę: KKT Wrocław – Masters 3:3: Kopel/Turczuk – Samberger/Sobiechowska 6:2, 6:2; Podulka/Skowrońska – Paul/Wnuczek 3:6, 6:2, 7:10; Kopel – Samberger 6:2, 4:6, 6:4; Podulka – Wnuczek 1:6, 1:6; Turczuk – Sobiechowska 6:0, 6:0; Skowrońska – Paul 0:6, 0:6.

Półfinały: Advantage A – KT GAT 6:0: Duhl/Mazurek – Downar/Szpakowska 6:0, 6:0; Bartusek/Gustowska – Bohm/Szymczewska 6:0, 6:2; Mazurek – Szpakowska 6:4, 6:4; Gustowska – Bohm 6:2, 6:0; Bartusek – Szymczewska 6:0, 6:0; Niedźwieńska – Downar 6:0, 6:0;

Advantage B – Sokół 5:1: Jodłowska/Świerczyńska – Carpenter/Wach 6:2, 6:0; Niewiadomska/Szczepaniak – Daszkiewicz/Przybylska 6:2, 6:3; Świerczyńska – Carpenter 6:0, 6:0; Niewiadomska – Przybylska 1:6, 7:5, 6:0; Jodłowska – Daszkiewicz 6:3, 3:6, 1:6; Szczepaniak – Wach 6:2, 6:1.

Mecz o brąz: KT GAT – Sokół 4:2: Downar/Szpakowska – Carpenter/Przybylska 6:2, 3:6, 10:8; Bohm/Szymczewska – Daszkiewicz/Wach 7:5, 6:1; Szpakowska – Carpenter 6:2, 6:0; Bohm – Przybylska 0:6, 0:6; Szymczewska – Daszkiewicz 6:3, 6:0; Downar – Wach 4:6, 0:6.

Finał: Advantage A – Advantage B 5:1: Duhl/Mazurek – Jodłowska/Świerczyńska 6:3, 7:5; Bartusek/Gustowska – Niewiadomska/Szczepaniak 6:4, 6:1; Mazurk – Świerczyńska 4:6, 2:6; Gustowska – Niewiadomska 6:2, 6:1; Bartusek – Jodłowska 4:6, 6:3, 6:0; Duhl – Szczepaniak 6:2, 6:1.

KADECI – ŁÓDŹ

Ćwierćfinały: MKT Łódź – UKT Radość 90 Warszawa A 5:1: Kielan/Orlikowski – Herok/Marchewka 6:2, 6:1; Cisło/Dójczyński – Chmielewski/Gniazdowski 6:3, 6:7, 4:10; Kielan – Herok 6:2, 6:2; Orlikowski – Marchewka 6:3, 6:2; Cisło – Chmielewski 6:2, 6:1; Dójczyński – Gniazdowski 6:2, 6:3;

Górnik Bytom – WKT Mera Warszawa 4:2: Kopcik/P. Wiśniewski – Pawlak/Stokowski 1:6, 1:6; Lorens/Zdzuj – Mańkowski/Strzałkowski 6:2, 6:0; Kopcik – Stokowski 6:2, 1:6, 6:1; Zdzuj – Strzałkowski 6:2, 6:4; Borzych – Pawlak 4:6, 0:6; Lorens – Mańkowski 6:1, 6:1;

AZS Poznań – UKT Radość 90 Warszawa B 6:0: Politowicz/Wajdemajer – Rogoyski/Tomczyk 6:1, 6:1; Lesman/B. Zgoła – Romer/Skarżyński 6:2, 6:2; Politowicz – Tomczyk 6:1, 6:2; Lesman – Romer 6:1, 6:4; Bromberek – Rogoyski 6:2, 6:1; B. Zgoła – Skarżyński 6:0, 6:0;

ITT Goplania Inowrocław – AT Angelique Kerber Puszczykowo 5:1: Pieczonka/D. Wiśniewski – Braziewicz/Nowicki 6:3, 6:1; Gadzała/Mruk – Kończal/Lis 6:7, 4:6; Pieczonka – Nowicki 6:1, 6:0; Mruk – Kończal 6:2, 6:0; D. Wiśniewski – Lis 6:0, 6:0; Gadzała – Braziewicz 6:1, 1:6, 6:4.

Miejsca 5-8: Mera – Radość A 5:1: Pawlak/Stokowski – Herok/Marchewka 3:6, 7:6, 10:6; Mańkowski/Strzałkowski – Chmielewski/Gniazdowski 6:7, 6:1, 7:10; Stokowski – Herok 4:6, 6:0, 6:4; Strzałkowski – Marchewka 7:6, 7:5; Pawlak – Chmielewski 6:2, 6:2; Dziedzic – Gniazdowski 6:3, 6:0;

AT AK Puszczykowo – Radość B 6:0: Braziewicz/Nowicki – Rogoyski/Tomczyk 6:0, 6:1; Kończal/Lis 6:1, 6:4; Nowicki – Tomczyk 6:1, 6:2; Kończal – Romer 6:0, 7:5; Braziewicz – Rogoyski 6:1, 6:0; Atłasik – Skarżynski 6:1, 6:3.

O 7. pozycję: Radość A – Radość B 3:3 (sety 8:6): Marchewka/Szabatin – Rogoyski/Tomczyk 6:7, 6:4, 9:11; Chmielewski/Gniazdowski – Romer/Skarżyński 6:1, 6:3; Marchewka – Tomczyk 6:0, 6:0; Chmielewski – Romer 1:6, 6:3, 6:7; Gniazdowski – Rogoyski 6:1, 6:1; Szabtin – Skarżyński 1:6, 3:6.

O 5. lokatę: AT AK Puszczykowo – Mera 5:1: Braziewicz/Nowicki – Dziedzic/stokowski 6:1, 6:3; Kończal/Lis – Mańkowski/Strzałkowski 6:1, 6:1; Nowicki – Stokowski 2:6, 2:6; Kończal – Strzałkowski 6:1, 6:3; Lis – Mańkowski 6:1, 7:6; Braziewicz – Dziedzic 6:1, 6:3.

Półfinały: Górnik – MKT Łódź 4:2: Lorens/Zdzuj – Kielan/Orlikowski 6:4, 3:6, 11:9; Borzych/P. Wiśniewski – Ciechanowski/Cisło 7:6, 6:3; Kopcik – Kielan 3:6, 4:6; Zdzuj – Orlikowski 6:3, 6:0; Borzych – Cisło 3:6, 0:6; Lorens – Dójczyński 6:0, 6:0;

AZS Poznań – Goplania 4:2: Politowicz/Wajdemajer – Pieczonka/D. Wiśniewski 6:4, 3:6, 10:5; Lesman/B. Zgoła – Gadzała/Mruk 4:6, 6:2, 10:7; Politowicz – Pieczonka 3:6, 1:6; Wajdemajer – Mruk 6:0, 6:2; Bromberek – D. Wiśniewski 0:6, 2:6; B. Zgoła – Gadzała 6:2, 6:4.

Mecz o brąz: MKT Łódź – Goplania 4:2: Cisło/Kielan – Mruk/Pieczonka 7:5, 6:4; Ciechanowski/Dójczyński – Gadzała/D. Wiśniewski 6:3, 3:6, 7:10; Kielan – Pieczonka 6:3, 6:3; Orlikowski – Mruk 2:6, 0:6; Cisło – D. Wiśniewski 2:6, 6:2, 6:0; Dójczyński – Gadzała 6:2, 6:2.

Finał: AZS Poznań – Górnik 4:2: Politowicz/Wajdemajer – Lorens/Zdzuj 3:6, 6:7; Lesman/B. Zgoła – Borzych/P. Wiśniewski 6:3, 6:2; Politowicz – Kopcik 6:3, 7:6; Lesman – Zdzuj 5:7, 4:6; Wajdemajer – Borzych 6:0, 6:0; B. Zgoła – Loens 4:6, 6:0, 6:0.

Kategoria: PZT