Polski Tenis

WYNIKI

STAMBUŁ WTA 250: Kania-Choduń/Wachaczyk - Marozava/Mitu 2:6, 6:1, 10:3; E. Mertens - Golubic 6:4, 4:6, 6:1; V. Kudermetova - Kanepi 6:4, 6:3; Ferro - Zvonareva 6:3, 6:3; A. Bogdan - Krejcikova 6:3, 6:3; STUTTGART WTA 500: Kar. Pliskova - Ostapenko 6:7 (7), 6:4, 6:3; Sabalenka - Friedsam 6:4, 6:2; Halep - Vondrousova 6:1, 6:3; Svitolina - Kerber 7:6 (4), 6:3; Alexandrova - Bencic 6:1, 7:5; BARCELONA ATP 500: Nadal - Nishikori 6:0, 2:6, 6:2; Carreno Busta - Zapata Miralles 6:3, 6:4; Schwartzman - Moutet 6:4, 6:2; Auger-Aliassime - Shapovalov 6:2, 6:3; Rublev - Ramos-Vinolas 6:4, 6:7 (4), 6:4; Sinner - Bautista Agut 7:6 (9), 6:2; S. Tsitsipas - De Minaur 7:5, 6:3; Norrie - Goffin 6:0, 3:5 i krecz Belga; BELGRAD ATP 250: Daniel - Millman 3:6, 6:2, 6:3; Delbonis - Lajovic 6:3, 2:6, 6:4; Mager - Popyrin 7:5, 6:2; Karatsev - Bedene 6:3, 4:6, 7:6 (5).

Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn

przez maka

Na kortach Górnika Bytom rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn. 

W turnieju walczyli: Górnik Bytom (dwa zespoły), AZS Poznań, UKS Beskidy Ustroń, Grunwald Poznań, BKT Advantage Bielsko-Biała, PT Olimpia Poznań, FSKT Promasters Szczecin. 

Złoty medal zdobył AZS Poznań, który w finale pokonał UKS Beskidy Ustroń. Brąz dla Górnika Bytom.

ĆWIERĆFINAŁY

AZS Poznań – Górnik 2 5:0: Rajski – A. Bojarski 6:4, 6:4; P. Matuszewski – W. Kasperski 6:2, 6:0; Wójcik – Wrona 6:2, 6:0; Nazaruk – Barcik 6:4, 6:2; Jankowiak/Nazaruk – Barcik/Wrona 6:1, 6:2.

Promasters – Advantage 4:2: Galus – Filar 2:6, 6:4, 10:8; Wetoszka – Krawcewicz 6:3, 6:3; G. Rudnicki – Rehacek 0:6, 0:6; Kułakowski – Kyrychenko 6:3, 6:4; Galus/Wetoszka – Rehacek/B. Wojnar 6:0, 6:3; Kułakowski/Lalek – Krawcewicz/Kyrychenko 1:6, 6:4, 5:10.

Beskidy – PT Olimpia 5:0: Ciaś – Cieśla 6:1, 6:0; Panfil – Pilaczyński 6:1, 6:1; J. Pospisil – Mykhailov 6:2, 6:0; Kozielski – Jandy 7:6 (1), 7:5; Ciaś/Kowalczyk – Cieśla/Pilaczyński 6:2, 6:2.

Górnik – Grunwald 4:2: Poljak – Drzewiecki 6:7 (10), 7:6 (4), 10:5; Marek – Szajrych 3:6, 5:7; Krawczyński – Walków 6:4, 5:7, 8:10; Pawelski – Gąsiorek 6:3, 6:1; Marek/Poljak – Drzewiecki/Walków 6:4, 2:6, 10:8; Krawczyński/Pawelski – Gąsiorek/Szajrych 7:6 (4), 6:1.

O MIEJSCA 5-8

Advantage – Górnik 2 4:2: B. Wojnar – A. Bojarski 3:6, 0:6, Krawcewicz – W. Kasperski 4:6, 6:4, 11:9; Rehacek – Wrona 6:1, 6:2; Kyrychenko – Barcik 6:1, 6:2; Filar/Rehacek – Bojarski/Kasperski 6:3, 6:2; Kyrychenko/Wojnar – Barcik/Wrona 6:1, 2:6, 3:10.

Grunwald – PT Olimpia 4:0: Drzewiecki – Cieśla 6:2, 6:1; Szajrych – Pilaczyński 6:1, 6:1; Walków – Mykhailov 6:1, 6:3; Gąsiorek – Jandy 6:2, 6:3.  

PÓŁFINAŁY

AZS Poznań – Promasters 4:2: Rajski – Galus 6:3, 6:4; P. Matuszewski – Wetoszka 6:3, 6:2; Wójcik – Kułakowski 6:2, 6:3; Nazaruk – Lalek 6:1, 6:0; Matuszewski/Wójcik – Galus/Kułakowski 7:6 (5), 3:6, 9:11; Jankowiak/Nazaruk – Lalek/Wetoszka 7:6 (0), 2:6, 4:10.

Beskidy – Górnik 3:2: Ciaś – Poljak 6:1, 6:0; Panfil – Marek 2:6, 3:6; J. Pospisil – Ziomber 6:2, 6:2; Kowalczyk – Pawelski 6:4, 1:6, 6:10; Ciaś/Panfil – Marek/Poljak 6:1, 7:5.

O 3. MIEJSCE

Górnik – Promasters 4:0: Poljak – Galus 4:6, 6:3, 10:7; Marek – Wetoszka 6:3, 6:1; Krawczyński – Kułakowski 6:4, 6:4; Pawelski – Lalek 6:1, 6:3.

FINAŁ

AZS Poznań – Beskidy 4:2: Rajski – Ciaś 3:6, 0:6; P. Matuszewski – Panfil 6:2, 7:6 (2); Wójcik – J. Pospisil 7:6 (6), 6:3; Nazaruk – Kowalczyk 6:3, 6:2; Nazaruk/Rajski – Ciaś/Panfil 4:6, 1:6; Matuszewski/Wójcik – Kowalczyk/Pospisil 7:6 (3), 6:0.

SKŁADY

Górnik Bytom: David Poljak (462 ATP), Wojciech Marek (658 ATP), Karol Krawczyński, Maciej Ziomber, Martyn Pawelski.

AZS Poznań: Maciej Rajski (971 ATP), Yann Wójcik (1446 ATP), Piotr Matuszewski (1455 ATP), Dominik Nazaruk (1608 ATP), Paweł Jankowiak.

UKS Beskidy Ustroń: Jaroslaw Pospisil (650 ATP), Paweł Ciaś (851 ATP), Grzegorz Panfil, Mateusz Kowalczyk, Łukasz Kozielski.

Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters: Piotr Galus, Krzysztof Wetoszka, Grzegorz Rudnicki, Mateusz Kułakowski, Kacper Lalek, Kacper Stochmal. 

WKS Grunwald Poznań: Szymon Walków (1246 ATP), Karol Drzewiecki (1258 ATP), Jasza Szajrych, Hubert Gąsiorek. 

BKT Advantage Bielsko-Biała: Bartosz Wojnar (1870 ATP), Marek Rehacek, Karol Filar, Kris Krawcewicz, Oleksandr Kyrychenko.

Górnik Bytom 2: Alan Bojarski, Wojciech Kasperski, Jan Kopcik, Aleksander Zdzuj, Nikodem Barcik, Filip Wrona. 

Park Tenisowy Olimpia Poznań: Bartosz Pilaczyński, Szymon Politowski, Oliver Okarmus, Filip Cieśla, Radosław Jandy, Nikita Mykhailov.

Kategoria: PZT

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności