Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Galan - Tirante 6:1, 3:6, 6:3; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Ferreira Silva 6:2, 7:6 (1).

Drużynowe mistrzostwa Polski mężczyzn

Park Tenisowy Olimpia Poznań gościł uczestników drużynowych zmagań mężczyzn.

Niezwykle dramatyczny był finałowy pojedynek pomiędzy poznańskimi zespołami. Nieznacznie lepszy od Grunwaldu był młody team AZS-u.

Teoretycznie na papierze faworytami wydawał się Górnik Bytom, w którym grają m.in. Grzegorz Panfil, Błażej Koniusz, Mateusz Kowalczyk czy Patryk Janik.

Przegrali jednak w półfinale z AZS Poznań, w którym skuteczni byli Maciej Smoła, Przemysław Michocki i Piotr Matuszewski.

Grunwald, którego reprezentowali m.in. Andriej Kapaś, Karol Drzewiecki czy Louis Dończyk, nie dał szans graczom z Torunia.

W finale AZS wygrał z Grunwaldem 4:3, choć przed grami podwójnymi przegrywał 2:3. Brąz dla Górnika.

W jednym z debli Grunwald miał piłkę meczową na wagę mistrzostwa. Po podaniu Kapasia znakomicie zagrał Matuszewski.

ĆWIERĆFINAŁY

Górnik Bytom – bye;

AZS Poznań – Advantage Bielsko-Biała 5:2: Andrzejczuk – Wrzoł 5:7, 6:2, 5:7; Michocki – Mrozek 2:6, 6:3, 7:6; Smoła – Bandura 6:2, 6:0; P. Matuszewski – Moj 6:2, 6:1; M. Walków – Jastrzębski 4:6, 6:3, 2:6; P. Matuszewski/Michocki – Mrozek/Wrzoł 6:1, 6:2; Smoła/M. Walków – Jastrzębski/Mój 6:2, 6:0;

Start-Wisła Toruń – PT Olimpia Poznań 6:1: Kazanowski – Tadyszak 6:0, 6:2; Mik. Jędruszczak – Teurer 6:3, 6:3; Mar. Jędruszczak – Morkowski 6:3, 6:4; Kmita – Lorenz 7:6, 6:2; Lewicki – Wołąsewicz 6:4, 6:3; Mik. Jędruszczak/Kazanowski – Tadyszak/Teurer 6:1, 6:1; Mar. Jędruszczak/Lewicki – Lorenz/Wołąsewicz 3:6, 3:6;

Grunwald Poznań – bye.

O 5. MIEJSCE

Advantage – Olimpia 4:3: Wrzoł – Tadyszak 6:4, 6:0; Mrozek – Teurer 6:2, 6:1; Bandura – Morkowski 6:4, 1:6, 3:6; Mój – Lorenz 4:6, 2:6; Jastrzębski – Wołąsewicz 6:2, 6:7, 6:3; Mój/Wrzoł – Tadyszak/Wołąsewicz 6:3, 6:1; Jastrzębski/Mrozek – Lorenz/Teurer 6:2, 4:6, 9:11.

PÓŁFINAŁY

AZS Poznań – Górnik 4:3: Andrzejczuk – Panfil 7:6, 0:6, 4:6; Michocki – Janik 6:3, 7:6; Smoła – Duś 6:4, 6:3; P. Matuszewski – Bujdo 6:7, 6:4, 7:6; M. Walków – Koniusz 2:6, 2:6; Michocki/M. Walków – Koniusz/Panfil 4:6, 1:6; P. Matuszewski/Smoła – Bujdo/Kowalczyk 6:4, 6:3;

Grunwald – Start-Wisła 6:1: Kapaś – Kazanowski 6:4, 6:2; Drzewiecki – Mik. Jędruszczak 4:6, 0:6; Nispoń – Mar. Jędruszczak 5:7, 6:0, 6:0; Dończyk – Kmita 6:4, 6:2; Gąsiorek – Lewicki 6:4, 6:0; Drzewiecki/Kapaś – Mik. Jęruszczak/Kazanowski 6:4, 3:6, 10:6; Dończyk/Sobkowiak – Mar. Jędruszczak/Lewicki 6:3, 6:1.

O 3. MIEJSCE

Górnik – Start-Wisła 5:2: Panfil – Kazanowski 7:6, 6:1; Janik – Mik. Jędruszczak 1:6, 0:6; Bujdo – Mar. Jędruszczak 6:2, 6:2; Koniusz – Kmita 6:3, 6:2; Kowalczyk – Lewicki 6:3, 6:1; Koniusz/Panfil – Mik. Jędruszczak/Kazanowski 6:4, 6:3; Bujdo/Janik – Mar. Jędruszczak/Lewicki 4:6, 4:6.

FINAŁ

AZS Poznań – Grunwald 4:3: Andrzejczuk – Kapaś 0:6, 0:6; Michocki – Drzewiecki 6:4, 5:7, 0:6; Smoła – Nispoń 2:6, 7:6, 6:4; P. Matuszewski – Dończyk 6:1, 6:1; M. Walków – Gąsiorek 3:6, 3:6; P. Matuszewski/Michocki 4:6, 7:6, 11:9; Smoła/M. Walków – Gąsiorek/Nispoń 7:6, 4:6, 10:7.

AZS POZNAŃ: Adrian Andrzejczuk, Przemysław Michocki, Maciej Smoła, Piotr Matuszewski, Michał Walków.

GRUNWALD: Andriej Kapaś, Karol Drzewiecki, Michał Nispoń, Jędrzej Sobkowiak, Louis Dończyk, Hubert Gąsiorek, Jakub Piter.

GÓRNIK: Grzegorz Panfil, Patryk Janik, Karol Krawczyński, Karol Duś, Igor Bujdo, Błażej Koniusz, Mateusz Kowalczyk, Max Steimberger.

START-WISŁA: Maciej Kazanowski, Mikołaj Jędruszczak, Marcel Jędruszczak, Jakub Kmita, Filip Lewicki.

ADVANTAGE: Mikołaj Wrzoł, Marek Mrozek, Szymon Bandura, Jakub Jastrzębski, Mateusz Mój.

OLIMPIA: Norbert Tadyszak, Rafał Teurer, Jakub Morkowski, Maciej Lorenz, Jarosław Wołąsewicz.

Kategoria: PZT

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności