Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Świątek - Stephens 6:4, 6:4; Fręch - Martic 6:4, 1:6, 6:2; Vekic - Sabalenka 6:7 (5), 6:3, 6:0; Rybakina - Azarenka 4:6, 6:2 i krecz Victorii; Ostapenko - L. Sun 6:4, 6:3; Kalinskaya - Bucsa 6:3, 6:4; Potapova - Bronzetti 6:0, 6:3; Sakkari - E. Navarro 6:2, 6:4; Q. Zheng - Hibino 5:7, 6:2, 6:2; Paolini - L. Fernandez 6:3, 6:4; Vondrousova - Stearns 6:1, 5:7, 6:2; Samsonova - Pavlyuchenkova walkower; DOHA ATP 250: Mensik - Davidovich Fokina 7:6 (3), 6:4; O'Connell - Struff 6:4, 6:4; Ruusuvuori - Zeppieri 7:6 (2), 7:5; A. Murray - A. Muller 6:1, 7:6 (5); Gasquet - Shevchenko 6:4, 6:4; Grenier - Marterer 7:6 (5), 7:5; LOS CABOS ATP 250: Evans - Safiullin 6:2, 6:4; Michelsen - Lestienne 6:3, 7:6 (3); Purcell - Arnaldi 6:4, 4:6, 6:4; Kovacevic - Holt 6:1, 6:4; Kokkinakis - Draper 4:6, 7:6 (5), 6:4.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodziczek

W Gdańsku rozgrywane były Drużynowe Mistrzostwa Polski U14 dziewcząt – Finał A w tenisie. 

Najlepsze były zawodniczki Klubu Tenisowego GAT Gdańsk: Weronika Ewald, Monika Stankiewicz, Martyna Mackiewicz, Hanna Koprowska. Srebro zdobyły torunianki, a brąz dla szczecinianek.

ĆWIERĆFINAŁY

KT GAT Gdańsk – KS Górnik Bytom 6:0: Ewald/Stankiewicz – Kasprzak/Wahl-Maniecka 6:1, 6:0; Koprowska/Mackiewicz – N. Hurkacz/Kulczycka 6:1, 6:0; Ewald – Wahl-Maniecka 6:4, 6:0; Stankiewicz – Kasprzak 6:2, 6:2; Mackiewicz – N. Hurkacz 6:2, 6:1; Koprowska – Kulczycka 6:2, 6:2;

Fundacja SKT Promasters Szczecin – AZS Poznań 4:2: Jędrzejak/Straszewska – Gołda/Paszun 4:6, 6:2, 11:9; Czajka/Helińska – Kudzin/Maćkowiak 6:3, 6:2; Straszewska – Gołda 6:3, 4:6, 8:10; Jędrzejak – Paszun 5:7, 5 :7; Czajka – Maćkowiak 7:5, 6:0; Urbanowicz – A. Głowacka 6:3, 6:7 (5), 11:9;  

BKT Advantage Bielsko-Biała – Start Łódź 6:0: Kostka/Nieradzik – Mitrzak/Wojtaszczyk 7:5, 7:6 (3); Baniak/Nadajewska – Maciaszek/Woźniak 6:3, 6:1; Kostka – Wojtaszczyk 2:6, 6:1, 10:4; Nadajewska – Mitrzak 6:0, 6:1; Nieradzik – Woźniak 6:3, 6:1; Baniak – Maciaszek 6:3, 6:3;

TS Idea Sport Toruń – ŚCT Pszczyna 4:0: Gniewkowska/Mańkowska – Strzyżewska/Zając 6:2, 6:1; Frątczak/M. Głowacka – Kłys/Koczocik 3:6, 6:4, 10:5; Gniewkowska – Strzyżewska 6:1, 6:2; M. Głowacka – Kłys 6:2, 6:0; Mańkowska – Koczocik 6:2, 6:2; Frątczak – Zając 6:2, 6:1.    

O MIEJSCA 5-8

AZS Poznań – Górnik 3:3 (sety 8:9): Gołda/Maćkowiak – Kulczycka/Wahl-Maniecka 6:0, 4:6, 10:6; A. Głowacka/Paszun – N. Hurkacz/Kasprzak 0:6, 7:6 (5), 10:6; Gołda – Wahl-Maniecka 6:4, 2:6, 9:11; Paszun – Kasprzak 6:4, 4:6, 12:10; Maćkowiak – N. Hurkacz 4:6, 7:6 (5), 8:10; Kudzin – Kulczycka 1:6, 1:6;

Start – ŚCT Pszczyna 3:3 (sety 6:8): Mitrzak/Wojtaszczyk – Kłys/Strzyżewska 4:6, 7:5, 10:5; Maciaszek/Woźniak – Koczocik/Zając 0:6, 5:7; Wojtaszczyk – Strzyżewska 4:6, 6:3, 10:6; Mitrzak – Kłys 6:2, 6:0; Woźniak – Koczocik 0:6, 4:6; Maciaszek – Zając 2:6, 2:6.

PÓŁFINAŁY

KT GAT – FSKT Promasters 5:1: Ewald/Stankiewicz – Jędrzejak/Straszewska 6:3, 6:0; Koprowska/Mackiewicz – Czajka/Helińska 6:1, 6:3; Ewald – Straszewska 6:3, 6:1; Stankiewicz – Jędrzejak 6:4, 6:1; Mackiewicz – Helińska 6:4, 6:0; Koprowska – Czajka 6:0, 3:6, 8:10;

Idea Sport – Advantage 6:0: Gniewkowska/Mańkowska – Dobija/Nadajewska 6:4, 6:2; Frątczak/M. Głowacka – Baniak/Nieradzik 6:3, 6:0; Gniewkowska – Kostka 6:0, 6:3; M. Głowacka – Nadajewska 6:2, 6:1; Mańkowska – Nieradzik 6:3, 6:4; Frątczak – Baniak 6:3, 6:3.

O 3. MIEJSCE

FSKT Promasters – Advantage 5:1: Jędrzejak/Straszewska – Kostka/Mrzygłód 6:1, 6:2; Czajka/Helińska – Nadajewska/Nieradzik 6:7 (4), 7:6 (5), 10:4; Straszewska – Kostka 6:3, 6:0; Jędrzejak – Nadajewska 4:6, 6:4, 11:13; Czajka – Baniak 5:7, 6:2, 10:8; Urbanowicz – Dobija 2:6, 6:2, 10:4. 

FINAŁ

KT GAT – Idea Sport 4:2: Ewald/Stankiewicz – M. Głowacka/Gniewkowska 6:1, 6:4; Koprowska/Mackiewicz – Frątczak/Mańkowska 6:2, 6:3; Ewald – Gniewkowska 6:2, 6:1; Stankiewicz – M. Głowacka 2:6, 3:6; Mackiewicz – Mańkowska 6:2, 6:3; Koprowska – Frątczak 4:6, 3:6.

Kategoria: PZT