Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Cirstea 7:5, 7:5; Fręch - Stephens 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Kalinskaya 6:4, 7:6 (3); Fręch - E. Andreeva 6:2, 6:2; E. Navarro - Cornet 6:4, 6:1; Samsonova - Krejcikova 6:2, 6:7 (5), 6:4; Svitolina - Parry 6:3, 6:4; Alexandrova - Bucsa 6:0, 7:5; RABAT WTA 250: Podoroska - Maria 6:2, 6:4; Cocciaretto - Kabbaj 6:3, 6:4; Rosatello - Yuan 7:6 (7), 1:6, 6:4; Siegemund - Blinkova 6:1, 7:6 (4); Xiyu Wang - N. Brancaccio 7:6 (5), 7:5; Stearns - Krunic 5:7, 6:2, 6:1; Z. Bai - Dar 6:3, 7:6 (4); Osorio - Avanesyan 3:6, 6:4, 4:0 i krecz Eliny; GENEWA ATP 250: Cobolli - Karatsev 7:5, 6:1; Ruusuvuori - Giron 6:3, 6:3; Shevchenko - Marozsan 6:4, 7:6 (4); Ofner - Hijikata 4:6, 6:4, 6:3; LYON ATP 250: Kotov - Cachin 6:1, 6:4; Koepfer - Barranco Cosano 6:4, 6:7 (4), 6:4; Etcheverry - Sanchez Izquierdo 1:6, 6:2, 6:2; Rinderknech - Evans 6:3, 4:6, 7:6 (6).

Drużynowe mistrzostwa Polski skrzatek

Legia Warszawa była faworytem halowych drużynowych mistrzostw Polski skrzatek (do lat 12).

Zmagania rozgrywane były Zabrzu. Ada Piestrzyńska i Malwina Rowińska w finale wygrały z koleżankami ze stolicy FAS PRO-AM.

ĆWIERĆFINAŁY

Fundacja Akademia Sportu PRO-AM Warszawa – Park Tenisowy Olimpia Poznań 2:1: Koralnik – Górska 6:1, 6:2; Woźny – Pieczyńska 3:6, 2:6; Koralnik/Woźny – Bednarz/Pieczyńska 6:1, 6:0;

AT Angelique Kerber Puszczykowo – Grzegórzeczki Kraków 2:1: Ewald – Bajorek 6:4, 4:6, 10:12; Z. Kromolicka – Majkowska 3:6, 6:0, 10:7; Ewald/Z. Kromolicka – Bajorek/Majkowska 6:1, 6:2;

UKS RP Sport Olsztyn – Górnik Bytom 3:0: Węgrzyn – Durska 6:1, 6:3; Ciesielczyk – Bergler 6:3, 6:4; Ciesielczyk/Węgrzyn – Bergler/Durska 6:3, 6:0;

Legia Warszawa – Advantage Bielsko-Biała 3:0: Piestrzyńska – Domańska 6:2, 6:1; Rowińska – Szczepaniak 6:2, 6:1; Piestrzyńska/Rowińska – Domańska/Szczepaniak 7:6, 6:1.

MIEJSCA 5-8

PT Olimpia – Grzegórzecki 3:0: Górska – Bajorek 6:1, 6:3; Pieczyńska – Majkowska 6:0, 6:2; Bednarz/Górska – Bajorek/Majkowska 6:4, 6:4;

Górnik – Advantage 2:1: Durska – Domańska 7:6, 7:5; Bergler – Szczepaniak 4:6, 1:6; Bergler/Durska – Domańska/Szczepaniak 7:6, 6:4.

O 7. MIEJSCE

Advantage – Grzegórzeczki 3:0 (walkower).

O 5. MIEJSCE

PT Olimpia – Górnik 3:0: Górska – Durska 6:3, 6:4; Pieczyńska – Bergler 6:2, 6:1; Bednarz/Górska – Bergler/Durska 6:0, 6:2.

PÓŁFINAŁY

Fundacja Akademia Sportu PRO-AM – AT AK Puszczykowo 3:0: Koralnik – Ewald 6:0, 6:1; Woźny – Z. Kromolicka 6:1, 6:0; Koralnik/Woźny – Burdzińska/Ewald 6:2, 6:2;

Legia – UKS RP Sport 3:0: Piestrzyńska – Węgrzyn 6:3, 6:1; Rowińska – Ciesielczyk 6:0, 6:1; Piestrzyńska/Rowińska – Korkuć/Persson 6:0, 6:0.

O 3. MIEJSCE

UKS RP Sport – AT AK Puszczykowo 2:1: Węgrzyn – Ewald 6:2, 6:1; Ciesielczyk – Z. Kromolicka 1:6, 5:7; Ciesielczyk/Węgrzyn – Ewald/Z. Kromolicka 3:6, 6:4, 10:5.

O 1. MIEJSCE

Legia – FAS PRO-AM 2:1: Piestrzyńska – Koralnik 6:3, 5:7, 10:2; Rowińska – Woźny 7:5, 6:7, 10:12; Piestrzyńska/Rowińska – Koralnik/Woźny 6:3, 7:6.

15390856_1151081471673382_6846362870833315026_n

Kategoria: PZT