Polski Tenis

WYNIKI

ASTANA ATP 500: Hurkacz - Bublik 6:4, 6:4; Medvedev - Ruusuvuori 6:3, 6:2; Djokovic - Van de Zandschulp 6:3, 6:1; Khachanov - Cilic 2:6, 6:3, 6:3; Hurkacz/Zieliński - Bolelli/Fognini 4:6, 6:2, 11:9; TOKIO ATP 500: Kyrgios - Majchrzak 3:6, 6:2, 6:2; Kecmanovic - Evans 6:3, 3:6, 7:6 (4); Tiafoe - Zapata Miralles 6:1, 7:6 (7); Coric - Nakashima 7:5, 6:2; Shapovalov - Noguchi 6:3, 6:1; Fritz - Moriya 6:1, 3:6, 6:4; OSTRAWA WTA 500: Parks - Sakkari 5:7, 7:5, 7:5; McNally - Muchova 6:1, 3:6, 6:1; Krejcikova - Bencic walkower; Rosolska/Routliffe - Barnett/Nicholls 6:1, 6:2; MONASTYR WTA 250: V. Kudermetova - Fręch 6:3, 6:4; Zidansek - Potapova 6:3, 3:6, 6:2.
Polska Liga Tenisa

Drużynowe Mistrzostwa Polski młodziczek

Gdańsk gościł uczestniczki Finałów Drużynowych Mistrzostw Polski młodziczek (do lat 14). 

Tenisistki KT GAT Gdańsk (Weronika Ewald, Monika Stankiewicz, Martyna Mackiewicz, Natalia Jagiełło, Amelia Ciesielczyk, Hanna Koprowska) były mało gościnne. Sięgnęły po złoto.

ĆWIERĆFINAŁY

KT GAT Gdańsk – AT Masters Radom 5:1: Ewald – Gniewkowska 6:0, 6:2; Stankiewicz – N. Witkowska 7:6, 6:2; Mackiewicz – Gołda 3:6, 6:0, 6:0; Jagiełło – Cieśluk 6:4, 6:0; Ciesielczyk/Stankiewicz – Gniewkowska/Witkowska 4:6, 0:6; Jagiełło/Mackiewicz – Cieśluk/Gołda 6:4, 7:5;

Górnik Bytom – AZS Poznań 5:1: Bergler – Mańkowska 6:0, 6:4; Będkowska – Jędrzejak 6:0, 6:3; Kasprzak – Helińska 6:7, 6:3, 6:2; Kulczycka – A. Głowacka 6:3, 6:1; Bergler/Będkowska – Głowacka/Mańkowska 6:3, 6:1; Kasprzak/Wahl-Maniecka – Helińska/Jędrzejak 1:6, 4:6;

TS Idea Sport Toruń – BKT Advantage Bielsko-Biała 4:2: M. Głowacka – Szczepaniak 6:1, 6:4; Stypuła – Z. Witkowska 6:1, 7:6; Sawicka – Domańska 5:7, 1:6; Jankowska – Skarżyńska 6:1, 6:4; Głowacka/Stypuła – Szczepaniak/Witkowska 6:3, 2:6, 10:4; Frątczak/Jankowska – Domańska/Langiewicz 3:6, 1:6;   

PT Olimpia Poznań – MKT Łódź 6:0: Górska – Rajca 6:2, 6:1; Pawlikowska – Daroszewska 6:0, 6:1; Podhajecka – Edyk 6:1, 6:3; Wartecka – Murawska 6:1, 6:2; Górska/Pawlikowska 6:1, 6:2; Kuczyńska/Podhajecka – Edyk/Murawska 6:0, 7:6. 

O MIEJSCA 5-8

AT Masters – AZS Poznań 5:1: Gniewkowska – Mańkowska 7:5, 6:1; Gołda – Jędrzejak 6:1, 6:2; Cieśluk – Helińska 6:3, 7:6; Chmielewska – Maćkowiak 2:6, 0:6; Gniewkowska/Witkowska – Helińska/Mańkowska 6:2, 6:2; Cieśluk/Gołda – Głowacka/Jędrzejak 6:1, 6:3;

Advantage – MKT Łódź 6:0: Szczepaniak – Rajca 7:5, 6:4; Langiewicz – Daroszewska 6:3, 6:2; Z. Witkowska – Edyk 6:0, 6:1; Skarżyńska – Murawska 6:1, 6:4; Langiewicz/Szczepaniak – Daroszewska/Rajca 6:1, 6:1; Domańska/Witkowska – Edyk/Murawska 6:1, 6:2.

O 7. LOKATĘ

MKT Łódź – AZS Poznań 4:2: Rajca – Mańkowska 3:6, 6:3, 6:3; Daroszewska – Jędrzejak 6:0, 6:1; Edyk – Helińska 3:6, 0:6; Murawska – Maćkowiak 6:1, 6:2; Daroszewska/Rajca – Głowacka/Mańkowska 6:3, 2:6, 10:8; Edyk/Murawska – Helińska/Jędrzejak 2:6, 3:6.

O 5. POZYCJĘ

Advantage – AT Masters 5:1: Szczepaniak – Gniewkowska 6:4, 6:1; Langiewicz – Gołda 3:6, 6:2, 5:7; Z. Witkowska – Cieśluk 6:2, 3:6, 7:6; Skarżyńska – Chmielewska 6:0, 6:1; Langiewicz/Szczepaniak – Gniewkowska/N. Witkowska 6:0, 6:1; Domańska/Z. Witkowska – Cieśluk/Goła 7:6, 6:2.  

PÓŁFINAŁY

KT GAT Gdańsk – Górnik 4:2: Stankiewicz – Bergler 4:6, 0:6; Mackiewicz – Będkowska 6:1, 6:3; Ciesielczyk – Kasprzak 6:1, 6:1; Jagiełło – Kulczycka 6:0, 6:0; Koprowska/Stankiewicz – Bergler/Będkowska 1:6, 6:2, 6:10; Jagiełło/Mackiewicz – Kasprzak/Wahl-Maniecka 6:1, 6:0;

PT Olimpia – Idea Sport 3:3 (sety 7:6): Górska – M. Głowacka 3:6, 0:6; Pawlikowska – Stypuła 6:3, 6:3; Podhajecka – Frątczak 6:2, 3:6, 1:6; Kuczyńska – Jankowska 3:6, 2:6; Górska/Pawlikowska – Głowacka/Sawicka 6:0, 6:1; Podhajecka/Wartecka – Jankowska/Stypuła 7:5, 6:3.

O 3. MIEJSCE

Górnik – Idea Sport 4:2: Bergler – M. Głowacka 0:6, 0:6; Będkowska – Stypuła 6:4, 6:3; Kasprzak – Frątczak 6:4, 6:2; Wahl-Maniecka – Jankowska 7:5, 5:7, 6:3; Bergler/Kulczycka – Głowacka/Stypuła 0:6, 0:6; Będkowska/Kasprzak – Frątczak/Jankowska 6:1, 7:5.

FINAŁ 

KT GAT Gdańsk – PT Olimpia 5:1: Ewald – Górska 6:4, 6:0; Stankiewicz – Pawlikowska 7:5, 6:2; Ciesielczyk – Podhajecka 6:4, 7:5; Koprowska – Kuczyńska 6:0, 7:5; Ewald/Stankiewicz – Górska/Pawlikowska 3:6, 6:3, 6:10; Jagiełło/Mackiewicz – Podhajecka/Wartecka 6:1, 6:2.

Kategoria: PZT